Dąbrówka Rozłogowa ATROPURPUREA

114 Towar dostępny - 114 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Dąbrówka Rozłogowa ATROPURPUREA

Ajuga Reptans 'Atropurpurea'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 4 letnia

Wysokość : ok. 20 cm

Dąbrówka rozłogowa jest ozdobna i z liści, i z pojawiających się w maju kwiatów. W późniejszym okresie wypuszcza z rzadka pojedyncze kwiaty. Odmiana 'Atropurpurea' pochwalić się może purpurowobrązowym ulistnieniem, które utrzymuje przez cały sezon, także w czasie łagodnych zim. Młode przyrosty są tak ciemnopurpurowe, że prawie brązowe. Z dywanem purpurowych liści ładnie harmonizującą niebieskie kwiaty, tworzące krótkie kłosy. Pojawiają się obficie w maju i w czerwcu.

Dąbrówka nie jest rośliną wymagającą. Poradzi sobie na każdej glebie ogrodowej wystarczająco wilgotnej, lecz przepuszczalnej. Najlepiej jednak czuje się w ziemi żyznej, próchniczej lub piaszczysto-gliniastej o odczynie obojętnym (każdy inny będzie wszak tolerowała).

Liście, by się ładnie wybarwiały, potrzebują światła, nie powinno to być jednak bezpośrednie mocne słońce. Najlepiej udaje się więc w miejscach półcienistych i tzw. widnym cieniu (pod koronami drzew, u stóp krzewów). Na dużym słońcu liście ulegną poparzeniu. W bezśnieżne zimy części nadziemne mogą przemarzać - roślina szybko jednak się regeneruje. W czasie suszy warto roślinę podlewać. Dąbrówka rozrasta się przez rozłogi, łatwo można ją rozmnożyć.

Dąbrówka szybko się rozrasta, warto zostawić jej przestrzeń, którą ma zająć. Z tego powodu jest to dobra roślina okrywowa.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl