Dąbrówka Rozłogowa BURGUNDY GLOW

109 Towar dostępny - 109 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Dąbrówka Rozłogowa BURGUNDY GLOW

Ajuga Reptans 'Burgundy Glow'

Stan : pojemnik P-11

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20 cm

Dąbrówka rozłogowa jest ozdobna i z liści, i z pojawiających się w maju kwiatów. W późniejszym okresie wypuszcza z rzadka pojedyncze kwiaty. Odmiana 'Burgundy Glow' pochwalić się może kolorowym ulistnieniem, które utrzymuje przez cały sezon, także w czasie łagodnych zim. Młode przyrosty są purpurowofioletowe z różowym zabarwieniem jasnego obrzeżenia, natomiast w środku liść ma brązowy odcień. W miarę wzrostu zielenieją, stając się szarozielone, brzeg natomiast staje się kremowy. Są karbowane. W ten sposób dąbrówka 'Burgundy Glow' szybko tworzy zwarty spektakularny dywan. Na tle tak zabarwionych liści ładnie harmonizującą niebieskie kwiaty, tworzące krótkie kłosy. Pojawiają się obficie w maju i w czerwcu.

Dąbrówka nie jest rośliną wymagającą. Poradzi sobie na każdej glebie ogrodowej wystarczająco wilgotnej, lecz przepuszczalnej. Najlepiej jednak czuje się w ziemi żyznej, próchniczej lub piaszczysto-gliniastej o odczynie obojętnym - każdy inny będzie wszak tolerowała. Liście, by się ładnie wybarwiały, potrzebują światła, nie powinno to być jednak bezpośrednie mocne słońce. Najlepiej udaje się więc w miejscach półcienistych i tzw. widnym cieniu. Na dużym słońcu liście ulegną poparzeniu.

W bezśnieżne zimy części nadziemne mogą przemarzać - roślina szybko jednak się regeneruje. W czasie suszy warto roślinę podlewać. Dąbrówka rozrasta się przez rozłogi, łatwo można ją rozmnożyć. Dąbrówka szybko się rozrasta, warto zostawić jej przestrzeń, którą ma zająć. Z tego powodu jest to dobra roślina okrywowa.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl