Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Figowiec POSPOLITY

0 Towar niedostępny
24,90 zł 24.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Figowiec Pospolity - Figa

Ficus carica L.

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 30 cm

Inaczej figowiec jadalny, wytwarza jadalne i smaczne owoce. Tą odmianę można z powodzeniem uprawiać w Polsce, gdyż jest mrozoodporna.  Bez problemu powinien rosnąć w łagodniejszym mikroklimacie, ewentualnie w donicy. Sama roślina jest bardzo efektowna. Posiada dłoniaste, duże liście o walorach dekoracyjnych. Z dołu omszone, natomiast z góry szorstkie.

STANOWISKO

Preferuje stanowisko słoneczne, osłonięte od wiatru. Korzystnie jest sadzić go przy ścianach, od strony południa lub zachodu. Najlepsza jest gleba ciężka, gliniasta o odczynie zasadowym. Podlewać figowiec należy ostrożnie, nie lubi mieć zbyt mokro. Nawożenie od maja do sierpnia. W przypadku uprawy w gruncie wymaga zabezpieczenia przed mrozem. Sadząc go w doniczce nie ma tego problemu, gdyż można z powodzeniem wstawić go do domu. Wymaga przecinania na przedwiośniu o około 1/3 długości pędów. Owoce deserowe do bezpośredniego spożycia jak i na przetwory.

ZASTOSOWANIE

Najczęściej w naszych warunkach klimatycznych przybiera postać rozłożystego krzewu ale może mieć też pokrój niskiego drzewa. Jeśli zdarza się, że przymarznie, wtedy zwykle odbija z korzenia. Nadaje się do kompozycji przy ścianie domu jako główna roślina, oraz do doniczek na tarasy czy balkony. Oprócz bezpośredniego spożycia suszone owoce są składnikiem bakalii i herbatek ziołowych.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl