Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Figowiec północny PERETTA

Kod produktu: 578
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-2
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 20-40 cm
Cena: 21,90 zł 21.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Figowiec Północny Peretta

Ficus carica 'Peretta'

Figowiec osiąga pokrój krzewu, jednak formując go można uzyskać kształt niewielkiego drzewa do ok. 2,5 m wysokości. Posiada duże, od spodu omszone liście. W naszych warunkach klimatycznych figowce zrzucają liście na zimę, jednak w cieplejszych rejonach są roślinami zimozielonymi. Kwitnienie następuje wiosną, natomiast owoce dojrzewają jesienią. Wielkie w kształcie gruszki o wadze nawet do 120 g. W smaku są słodkie, mięsiste i bardzo aromatyczne. W miarę dojrzewania skórka ciemnieje, aż do uzyskania brązowo - fioletowej barwy i staje się miękka. Oznaką dojrzałości owocu jest ponadto zwisanie w dół.

STANOWISKO

Aby cieszyć się smacznymi owocami oraz ładną i zdrową rośliną należy wybrać dla figowca odpowiednie stanowisko. Gleba powinna być dobrze zdrenowana o odczynie zasadowym, polecana jest gliniasta, bądź mady. Następnym ważnym punktem jest osłona od wiatru i mrozu. Figa to roślina z południa w związku z tym nie jest odporna w pełni na nasze warunki klimatyczne. Dlatego warto jej zapewnić południową ekspozycję, a jeszcze lepiej zachodnio-południową. Po pierwszych przymrozkach kiedy roślina straci liście należy ją okryć. Zarówno korzenie jak i gałęzie.

Z powodzeniem można uprawiać figę w donicy na balkonie czy tarasie. Należy wtedy pamiętać o przesadzaniu co 2 lata do donicy większej o 2 cm. Gleba taka sama jak przy uprawie w gruncie. Można ją jednak wzbogacić dodając ok 1/4 objętości gleby próchnicznej. Przecinać należy figowiec w fazie spoczynku najlepiej w lutym. Usuwamy wtedy gałęzie suche, zagęszczające koronę czy z oznakami choroby. Zdrowe natomiast skracamy o około 1/3 długości.  

ZASTOSOWANIE

Jako drzewo, czy krzew o walorach ozdobnych. Roślina prowadzona na pniu daje w lecie przyjemny cień. Dodatkową zaletą są jadalne i smaczne owoce jakie możemy uzyskać z figowca. Owoce figowe nadają się też jako dodatki do dań, deserów, robienia suszu owocowego, czy jako komponent herbat owocowych. Nadaje się do kompozycji śródziemnomorskich, w towarzystwie lawendy czy oliwnika. Te rośliny mają podobne wymagania glebowe, więc można je sadzić razem.

Zapylacze: odmiana samopylna

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl