Forsycja MALUCH

110 Towar dostępny - 110 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Forsycja MALUCH

Forsythia 'Maluch'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 30 cm

Forsythia Maluch to polska odmiana. Wyhodowana przez Bolesława Suszkę w arboretum Kórnickim, w 1965 roku. Została wprowadzona do handlu przez Szkółki Kórnickie w latach 70-tych. 

Wolnorosnący krzew o zwartym, regularnym pokroju. Dorasta do 1 m wys. Liście drobne i wąskie, ciemnozielone. Kwiaty żółte, nieduże, osadzone gęsto wzdłuż całych gałązek. Kwitnie wcześnie i bardzo obficie IV. Preferuje stanowisko słoneczne i niezbyt suche, zasobne gleby. Odporny na niskie temperatury. Idealny dla małych ogrodów. Ładny akcent wiosenny.


Forsycja należy do rodziny oliwkowatych, pochodzi ze Wschodniej Azji. Jest to krzew łatwy w uprawie, polecany dla początkujących ogrodników. Jeden z najbardziej lubianych krzewów kwitnących wiosną. Ceniony za łatwość uprawy i charakterystyczne, wesołe, żółte kwiaty. 

Polecana do nasadzeń pojedynczych oraz niezwykle efektownych wiosną żywopłotów. W grupach z innymi krzewami lub na rabatach kwiatowych w ogrodach przydomowych. Często sadzona jako urozmaicenie zieleni w przestrzeni publicznej. Nadaje się również do tworzenia bukietów, wprowadzając powiew wiosny do domu. Niekwitnące jeszcze pędy po ścięciu zakwitną w wazonie po około 10 dniach.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl