Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Funkia - HOSTA BLUE MOUSE EARS

88 Towar dostępny - 88 sztuk
Wysyłka w: 5 dni
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Funkia BLUE MOUSE EARS

Hosta 'Blue Mouse Ears'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 4 letnia

Wysokość : ok. 25 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

'Blue Mouse Ears' to niewielka funkia szczelnie pokrywająca teren grubymi zielonymi liśćmi z niebieskawym nalotem. Dorasta do 30cm wysokości. Bylina wytwarza niebieskie sercowate liście w jednolitym kolorze, które tworzą gęstą kępę. Liście są nieduże (jak na funkie) dość okrągłe. Z początkiem maja, pojawiają się pod postacią zielonych rurek, które do końca maja zdążą się rozwinąć, stanowiąc dekorację rabaty do pierwszych przymrozków. Kwitnie w lipcu na lawendowo - z kępy liści wyrastają pionowe pędy kwiatostanowe, z których wyłaniają się trąbkowate jasne kwiaty o lekko fioletowym zabarwieniu.

Najlepszą cechą funkii jest to, że posadzone na odpowiednim stanowisku (bez ostrego słońca i w wilgotnym podłożu) praktycznie nie potrzebują opieki - przez wiele lat mogą rosnąć w jednym miejscu. Ta odmiana może być sadzona w głębokim cieniu, czyli w miejscu, gdzie mamy tylko rozproszone promienie słoneczne. Gleba musi być żyzna i przepuszczalna, najlepiej o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Nadmiar wapna w glebie może powodować powstanie chlorozy - odbarwień na liściach. Stojąca woda i zbyt mokra ziemia sprzyjają gniciu korzeni, rozwojowi pleśni i chorób grzybowych. Liście funki są przysmakiem ślimaków, które chętnie wygryzają w nich dziury. Warto zaznaczyć, że niebieskolistne funkie - takie jak 'Blue Mouse Ears' - są bardziej odporne niż inne hosty. 

Funkie wymagają podlewania w czasie suszy. Dobrze jest je ściółkować (zwłaszcza korą). Jeśli podlewamy funkie za pomocą węża ogrodowego, umieśćmy go między liśćmi. Nie lejmy wody z góry, gdyż krople pod wpływem promieni słonecznych działają jak szkło powiększające i mogą poparzyć roślinę nawet przy niewielkiej operacji słonecznej.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl