Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Gęsiówka Macedońska OLD GOLD

Kod produktu: DDC4-213CC
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P11
Wiek sadzonki:
2 lata
Cena: 7,90 zł 7.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Gęsiówka Macedońska OLD GOLD

Arabis ferdinandi - coburgii 'Old Gold'

 

Bylina tworząca niskie, silnie spłaszczone poduszki o wysokości 5-10 cm. Liście drobne, całobrzegie, odwrotnie jajowate, na krótkich ogonkach, z wyraźnym, kremowożółtym obrzeżeniem i po obu stronach z gwiazdkowatymi włoskami. Liście łodygowe lancetowate, siedzące. Jesienią i wczesną wiosną liście czasami czerwienieją. Kwiaty drobne, czysto białe, w groniastych, wyprostowanych kwiatostanach. Kwitnie wiosną, w maju. Gęsiówka ta nie ma specjalnych wymagań. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych, na przepuszczalnym, lekkim podłożu.

Może rosnąć także na stanowiskach delikatnie ocienionych, lecz widnych. Nadaje się do ogrodów skalnych. Dobrze wygląda posadzona w szczelinach między kamieniami. Zwykle sadzi się pojedyncze rośliny lub małe grupy po kilka roślin w bliskim sąsiedztwie. Na małych powierzchniach bywa stosowana jako roślina okrywowa. Po kwitnieniu ścina się pędy, aby poprawić wygląd roślin i kontrolować pokrój.

Odmiana ‘Old Gold’ często tworzy rewersję. Jeśli pojawiają się pędy z liśćmi zielonymi, jak typowymi dla gatunku, należy je regularnie usuwać, bo pozostawione rozrastają się szybciej od formy o liściach pstrych i z łatwością ją zagłuszą. Rozmnażanie tylko przez podział latem, gdy nowe rozety liściowe już wyrosną.

 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl