Grusza DUO - LIPCÓWKA i LUKASÓWKA

0 Towar niedostępny
27,90 zł 27.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Grusza DUO -Konferencja i Bonkreta Williamsa

Stan: roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu

Podkładka : Grusza Kaukaska

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 150 cm

GRUSZA LIPCÓWKA

To stara, francuska odmiana gruszy, otrzymana w 1857 roku. Obecnie ceniona i uprawiana w całej Europie, również w Polsce.
Jej drzewa rosną niezbyt silnie, tworząc wyniosłą, stożkową, dość luźną koronę, o lekko zwisających gałęziach. Owocowanie rozpoczynają dość wcześnie, zwykle w 3-4 roku po posadzeniu, owocują bardzo obficie, na ogół co drugi rok, ale odpowiednia pielęgnacja (m.in. przerzedzanie zawiązków) powoduje ich coroczne owocowanie.
 Owoce osiągają dojrzałość zbiorczą od połowy do ostatniej dekady lipca. Zbiera się je na kilka dni przed całkowitym dojrzeniem, które osiągają dość nierównomiernie, co powoduje konieczność kilkakrotnego zbioru, w kilkudniowych odstępach.


OWOCE:

Gruszki mają kruchą, lekko błyszcząca, zielonkawożółtą skórkę średniej grubości, z lekkim, czerwonopomarańczowym, rozmytym rumieńcem i bardzo drobnymi, szaro rdzawymi przetchlinkami. Jajowate owoce są wyrównane co do wielkości i kształtu (6 x 5 cm) i osiągają masę 75g. Ich dość smaczny miąższ jest zielonkawo kremowy, mało soczysty, średnioziarnisty, niezbyt słodki, ale bardzo smaczny.

GRUSZA LUKASÓWKA 

To francuska odmiana gruszy, w Polsce uprawiana jako jedna z najcenniejszych, późnojesiennych odmian grusz. Jej drzewa rosną silnie, tworząc kulisto-jajowatą lub stożkowatą w młodości, w późniejszym wieku kulistą, luźną koronę, o lekko zwisających gałęziach. Owocowanie rozpoczynają dość wcześnie, zwykle w 3-4 roku po posadzeniu, owocują średnio obficie, corocznie. Ze względu na atrakcyjne owoce, doskonałe również na przetwory. Odmiana może być z powodzeniem uprawiana w ogrodach przydomowych i działkowych. Należy jednak pamiętać o regularnym kontrolowaniu zdrowotności drzew.

OWOCE: 

Najczęściej wydłużone, ze stożkowatą częścią przy szypułce. Dość gruba skórka owocu miewa kolor żółty, czerwonawy, zielony lub brązowy. Często bywa ordzawiona. Miąższ zawiera w sobie pewną ilość komórek kamiennych. Jest on bardzo słodki, ale dość dietetyczny - przeciętnej wielkości owoc to około 100 kalorii. Owoce gruszy są doskonałym źródłem błonnika, potasu oraz witaminy C.
 
ZAPYLACZE: Bera Bosca, Bera Hardego, Bonkreta Williamsa, Dobra Ludwika, Esperena Pańska, Faworytka, Konferencja, Krzywka, Lipcówka Kolorowa, Pstrągówka, Red Bonkreta Williamsa, Żołnierz.
 
 

 

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl