Zapraszamy do zakupu roślin w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Grusza KLAPSA - FAWORYTKA w doniczce

Kod produktu: 874
Dostępność: brak towaru
Wiek sadzonki:
2 letnia
Forma:
pojemnik C3
Wysokość:
ok. 100-120 cm
Podkładka:
Grusza Kaukaska
Nazwa łacińska:
Pyrus communis
Cena: 38,90 zł 38.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Grusza KLAPSA - FAWORYTKA

Pyrus communis

Owocowanie: połowa sierpnia

 

Inna nazwa Faworytki to Klapsa - pochodzi z Ameryki. Jedna z najpopularniejszych odmian gruszy, uprawiana we wszystkich częściach świata strefy umiarkowanej, także w Polsce, gdzie jest jedną z najbardziej atrakcyjnych, deserowych letnich gruszy.

Jej drzewa początkowo rosną silnie, tworząc szeroko-stożkową, luźną koronę, o silnie zwisających gałązkach (w starszym wieku). Po wejściu w owocowanie, tempo wzrostu maleje. Owocowanie rozpoczynają średnio wcześnie, zwykle w 4-5 roku po posadzeniu, owocują na ogół corocznie i bardzo obficie.   Do obfitego owocowania przydaje się sąsiedztwo odmian zapylających. Sama natomiast, jest doskonałym zapylaczem do innych odmian.

OWOCE:

Daje duże owoce (160 do 200g) o dość regularnym kształcie. Skórka zielonkawożółta z dużym, czerwonym rumieńcem. Miąższ soczysty, masłowy. Klapsy uchodzą za bardzo smaczne. Owoce dojrzewają od połowy sierpnia, zwykle nierównomiernie (konieczny kilkakrotny zbiór). Przechowywać je można przez 2 tygodnie. Nadają się do bezpośredniego spożycia, na susz i kompoty.
.

Zapylacze: Bonkreta Williamsa, Faworytka, Konferencja, Paryżanka.

Grusza powinna zajmować w ogrodzie miejsce jasne, słoneczne, osłonięte od wiatru. Podstawą pielęgnacji jest jej przycinanie wiosną, które nie może być zbyt mocne. Sadząc gruszę w ogrodzie, prócz odpowiedniego miejsca powinniśmy pamiętać także, by jej gleba była przepuszczalna, żyzna, lekko kwaśna.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Inni kupowali też

Jabłoń FLORINA w doniczce
Jabłoń FLORINA w doniczce
35,90 zł
Jabłoń kolumnowa BALERINA w DONICZCE
Jabłoń kolumnowa BALERINA w DONICZCE
39,40 zł
Jeżyna bezkolcowa DRIKSEN
szt.
Jeżyna bezkolcowa DRIKSEN
18,90 zł
Grusza BONKRETA WILLIAMSA w doniczce
Grusza BONKRETA WILLIAMSA w doniczce
38,90 zł
Śliwa CACANSKA RANA w doniczce
Śliwa CACANSKA RANA w doniczce
36,90 zł
Grusza KONFERENCJA w doniczce
Grusza KONFERENCJA w doniczce
38,90 zł
Jabłoń BALERINA - Kolumnowa
szt.
Jabłoń BALERINA - Kolumnowa
29,90 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl