Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych.
Grusza TRIO - LUKASÓWKA KLAPSA XENIA
  • nowość

Grusza TRIO - LUKASÓWKA KLAPSA XENIA

Kod produktu: 3B28-6768C_20220316074624
Dostępność: brak towaru
Stan:
roślina kopana - zabezpieczona na czas transportu
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 90-130 cm
Nazwa łacińska:
Pyrus communis Pyrus communis Pyrus communis
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Grusza TRIO : LUKASÓWKA - KLAPSA - XENIA

To idealnie do siebie dobrane trzy odmiany grusz na jednym drzewie.
Drzewka dorastają do ok 2 - 2,5 m wysokości.
Doskonałe do uprawy w donicach na tarasach i balkonach.

 

 

GRUSZA LUKASÓWKA

Stara, francuska odmiana gruszy W Polsce uprawiana jako jedna z najcenniejszych, późnojesiennych odmian grusz. Jej drzewa rosną silnie, tworząc kulisto-jajowatą lub stożkowatą w młodości, w późniejszym wieku kulistą, luźną koronę, o lekko zwisających gałęziach. Owocowanie rozpoczynają dość wcześnie, zwykle w 4-5 roku po posadzeniu, owocują średnio obficie, corocznie. Ze względu na atrakcyjne owoce, doskonałe również na przetwory. Odmiana może być z powodzeniem uprawiana w ogrodach przydomowych i działkowych. Należy jednak pamiętać o regularnym kontrolowaniu zdrowotności drzew.

LUKASÓWKA to najlepsza, późna odmiana gruszy.

OWOCE:

Owoce są najczęściej wydłużone, ze stożkowatą częścią przy szypułce. Dość gruba skórka owocu miewa kolor żółty, czerwonawy, zielony lub brązowy. Często bywa ordzawiona. Miąższ zawiera w sobie pewną ilość komórek kamiennych. Jest on bardzo słodki, ale dość dietetyczny - przeciętnej wielkości owoc to około 100 kalorii. Owoce gruszy są doskonałym źródłem błonnika, potasu oraz witaminy C.


GRUSZA KLAPSA

Inna nazwa Faworytki to Klapsa - pochodzi z Ameryki. Jedna z najpopularniejszych odmian gruszy, uprawiana we wszystkich częściach świata strefy umiarkowanej, także w Polsce, gdzie jest jedną z najbardziej atrakcyjnych, deserowych letnich gruszy.

Jej drzewa początkowo rosną silnie, tworząc szeroko-stożkową, luźną koronę, o silnie zwisających gałązkach (w starszym wieku). Po wejściu w owocowanie, tempo wzrostu maleje. Owocowanie rozpoczynają średnio wcześnie, zwykle w 4 roku po posadzeniu, owocują na ogół corocznie i bardzo obficie. Do obfitego owocowania przydaje się sąsiedztwo odmian zapylających. Sama natomiast, jest doskonałym zapylaczem do innych odmian.

Klapsa to najpopularniejsza i jedna z najsmaczniejszych odmian grusz.

OWOCE:

Daje duże owoce (160 do 200g) o dość regularnym kształcie. Skórka zielonkawożółta z dużym, czerwonym rumieńcem. Miąższ soczysty, masłowy. Klapsy uchodzą za bardzo smaczne. Owoce dojrzewają od połowy sierpnia, zwykle nierównomiernie (konieczny kilkakrotny zbiór). Przechowywać je można przez 2 tygodnie. Nadają się do bezpośredniego spożycia, na susz i kompoty.


GRUSZA XENIA

Jest to odmiana zimowa, znana również pod nazwami Nojabrskaja lub Oksana. Owocuje corocznie i bardzo obficie.

OWOCE:
  Bardzo wcześnie wchodzi w okres owocowania i rodzi duże lub bardzo duże owoce (średnica 75–90 mm, waga 200–250 g). Ich smak jest wyśmienity, są soczyste, słodkie i bardzo aromatyczne. Skórka jest zielona i gładka, a z czasem przebarwia się do koloru żółtego. Doskonale smakują na świeżo, po zerwaniu z drzewa (będą twarde i soczyste) lub po kilku dniach od zerwania (będą miękkie i słodkie). Dojrzewają w październiku.  Mogą być długo przechowywane, bez utraty pożądanego smaku.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl