Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Hortensja Bukietowa SUNDAE FRAISE

0 Towar niedostępny
27,90 zł 27.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Hortensja Bukietowa SUNDAE FRAISE

Hyndranges paniculata 'Sundae Fraise'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 15 cm

Odmianę 'Sundae Fraise' charakteryzuje wolny wzrost - dorasta do jedynie 1-1,2m wysokości. Wydaje obfite wiechowate kwiatostany (do 25cm) składające się tylko z kwiatów płonnych: początkowo białokremowych, które z czasem różowieją, a wręcz czerwienieją. 

 

Zakwita już w czerwcu i lipcu, czyli wcześniej od innych odmian o kwiatach płonnych ('Phantom', 'Limelight'). Kwiaty ozdobne są także po przekwitnięciu zostawiamy na rabacie przez zimę i ścinamy dopiero na przedwiośniu.

 

W okresie, gdy roślina jeszcze nie kwitnie, zwracają uwagę intensywnie wybarwione na czerwono pędy 'Sundae Fraise', które ciekawie kontrastują ze świeżą zielenią liści. Pędy te są sztywne, wyprostowane. Mimo iż kwiatostany 'Sundae Fraise' są tak dorodne, pędy ma wystarczająco mocne, by je utrzymać. Nawet jeśli pędy na zewnątrz krzewy będą się lekko pokładać, nie nada mu to smutnego wyglądu, a jedynie "zaokrągli" ogólną sylwetkę rośliny.

 

Hortensja 'Sundae Fraise' ma przewagę nad popularną hortensją ogrodową. Będąc odmianą bukietową, nie straszne są jej polskie mrozy i wiosenne przymrozki, pewnie i obficie kwitnie każdego lata na nowych pędach. 

Hortensje bukietowe świetnie zimują w naszym klimacie i nie ma konieczności osłaniania ich na zimę. Odmiana 'Sundae Fraise' jest mniej mrozoodporna niż większość odmian, ale dalej wytrzymuje duże mrozy.

Odmiana ta, jak wszystkie hortensje, potrzebuje zasobnego próchniczego wilgotnego podłoża o lekko kwaśnym pH. Powinno być przepuszczalne. Preferuje stanowiska wpółcieniu, ale jeśli zapewnimy jej dostatecznie dużo wilgoci, będzie świetnie rosła także w słońcu.

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl