Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych.

Hortensja Bukietowa SUNDAE FRAISE

Kod produktu: BD6C-694C1
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P13
Wiek sadzonki:
3 letnia
Wysokość:
20-30 cm
Nazwa łacińska:
Hydrangea paniculata
Cena: 37,40 zł 37.40
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Hortensja Bukietowa SUNDAE FRAISE

Hyndranges paniculata 'Sundae Fraise'

 

Odmianę 'Sundae Fraise' charakteryzuje wolny wzrost - dorasta do jedynie 1-1,2m wysokości. Wydaje obfite wiechowate kwiatostany (do 25cm) składające się tylko z kwiatów płonnych: początkowo białokremowych, które z czasem różowieją, a wręcz czerwienieją. 

 

Zakwita już w czerwcu i lipcu, czyli wcześniej od innych odmian o kwiatach płonnych ('Phantom', 'Limelight'). Kwiaty ozdobne są także po przekwitnięciu zostawiamy na rabacie przez zimę i ścinamy dopiero na przedwiośniu.

 

W okresie, gdy roślina jeszcze nie kwitnie, zwracają uwagę intensywnie wybarwione na czerwono pędy 'Sundae Fraise', które ciekawie kontrastują ze świeżą zielenią liści. Pędy te są sztywne, wyprostowane. Mimo iż kwiatostany 'Sundae Fraise' są tak dorodne, pędy ma wystarczająco mocne, by je utrzymać. Nawet jeśli pędy na zewnątrz krzewy będą się lekko pokładać, nie nada mu to smutnego wyglądu, a jedynie "zaokrągli" ogólną sylwetkę rośliny.

 

Hortensja 'Sundae Fraise' ma przewagę nad popularną hortensją ogrodową. Będąc odmianą bukietową, nie straszne są jej polskie mrozy i wiosenne przymrozki, pewnie i obficie kwitnie każdego lata na nowych pędach. 

Hortensje bukietowe świetnie zimują w naszym klimacie i nie ma konieczności osłaniania ich na zimę. Odmiana 'Sundae Fraise' jest mniej mrozoodporna niż większość odmian, ale dalej wytrzymuje duże mrozy.

Odmiana ta, jak wszystkie hortensje, potrzebuje zasobnego próchniczego wilgotnego podłoża o lekko kwaśnym pH. Powinno być przepuszczalne. Preferuje stanowiska wpółcieniu, ale jeśli zapewnimy jej dostatecznie dużo wilgoci, będzie świetnie rosła także w słońcu.

 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl