Obecnie czas wysyłki roślin to 14 dni.

 

 

Hortensja bukietowa LIMELIGHT

0 Towar niedostępny
19,90 zł 19.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Hortensja Bukietowa Limelight

Hyndranges paniculata 'Limelight'

Stan : pojemnik P-9

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20-30 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

 

Hortensja 'Limelight' to wspaniała odmiana, która posiada ogromne pojawiające się w sierpniu kwiaty, stopniowo wybarwiające się z limonkowych (jasnozielonych) na kremowe. W miarę przekwitania nabierają różowych odcieni. Mimo iż kwiatostany są tak dorodne, pędy 'Limelight' są sztywne i wystarczająco mocne, by je utrzymać. 

Hortensja 'Limelight' ma przewagę także nad popularną hortensją ogrodową. Będąc odmianą bukietową, nie straszne są jej polskie mrozy i wiosenne przymrozki, pewnie i obficie kwitnie każdego lata na nowych pędach.

Przyciągające uwagę kwiaty utrzymują się do końca jesieni, a i zimą - przyprószone szronem lub ścięte mrozem - dodają ogrodowi uroku.

Hortensje bukietowe świetnie zimują w naszym klimacie i nie ma konieczności osłaniania ich na zimę. To także zdrowe rośliny, przy których nie będziemy musieli stosować chemii.

Odmiana ta, jak wszystkie hortensje, potrzebuje zasobnego próchniczego wilgotnego podłoża o lekko kwaśnym pH. Powinno być przepuszczalne. Preferuje stanowiska w półcieniu, ale jeśli zapewnimy jej dostatecznie dużo wilgoci, będzie świetnie rosła także w słońcu.

Hortensje to wodne kwiaty - są wrażliwe na brak wody, w czasie suszy wymagają więc podlewania.  

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl