Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Jabłoń IDARED i grusza KONFERENCJA na jednym drzewie

102 Towar dostępny - 102 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
32,90 zł 32.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jabłoń Idared i grusza konferencja

Stan: roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu

Podkładka: M-26 - półkarłowa

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok.150 cm

JABŁOŃ IDARED

 

Odmiana Idared jest to jabłoń otrzymana w USA w stanie Idaho ze skrzyżowania odmian Jonathan i Wagener. Jest to jedna z najpopularniejszych odmian uprawianych w sadach. Ze względu na łatwość w uprawie oraz smak owocu. Zaczyna owocować w 3 lata po posadzeniu. Idared tworzy ładną koronę, gęstą ze zwisającymi gałęziami pokrytymi krótkopędami. 

Idared najlepiej rośnie i owocuje na glebach lekkich i kwaśnych.

OWOCOWANIE:

Kwitnienie zaczyna po połowie kwietnia. Owoce rodzi obficie i corocznie. Dojrzałość zbiorczą osiaga w połowie października. Za to konsumpcyjną w styczniu. Odpowiednie przechowywanie tych jabłek gwarantuje dobry smak i aromat aż do wiosny. Owoce są średniej wielkości, lekko kuliste, spłaszczone z dwóch stron od ogonka i kwiatu.  Skórka owocu jest wyraźnie gruba, błyszcząca bo pokryta woskowym nalotem jasnożółta z rumieńcem przechodzącym na krawędziach w rozmyte smugi. Miąższ jest biały z lekko kremowym odcieniem, drobnoziarnisty, soczysty i jędrny z wyczuwalną nutą kwaskową, smaczny.

WYMAGANIA:

Odmiana Idared jest mało skomplikowana w uprawie. Ładnie rośnie, owocuje corocznie i obficie. Szkodzą jej silne przymrozki, ale za to nie jest wrażliwa na parcha drzew owocowych. Za to gorzej już sobie radzi z mączniakiem, rakiem bakteryjnym czy zarazą ogniową. Jeśli w pobliżu nie ma innych drzew będących rezerwuarem tej choroby to powinna sobie poradzić bez problemów. 

Zapylacze: James Grieve, Golden Delicious, Królowa Renet, Stark Earliest, Oliwka Żółta, Spartan, Ligol.

Grusza Konferencja

Odmiana pochodzenia angielskiego jedna z najpłodniejszych i najmniej wymagających. Konferencja, rozpowszechnienie oraz popularność zawdzięcza też wyśmienitemu smakowi owoców, a także niewygórowanym wymaganiom w stosunku do siedliska. Idealnie sprawdza się w uprawie sadowniczej jak i przydomowej. Tworzy koronę wzniesioną.

 

OWOCOWANIE:

Owoce są duże o ładnym smacznym bardzo słodkim i soczystym miąższu. Plonuje zazwyczaj corocznie. Owoce dojrzewają na przełomie września i października. Zerwane w odpowiednim terminie przechowują się dobrze i aż do grudnia nie tracą walorów smakowych.

 

WYMAGANIA:

Na gruszę powinno się przeznaczać osłonięte od wiatru i nasłonecznione miejsce. Gleba powinna być lekko kwaśna i przepuszczalna. Ta odmiana gruszy jest mało wybredna co do stanowiska, ale lepszej jakości, żyzne podłoże jest gwarancją dobrego plonu. Wymaga corocznego cięcia. Odmiana Konferencja jest wybitnie mrozoodporna i nadaje się do sadzenia w chłodniejszych rejonach Polski

Zapylacze: Bera Bosca, Bera Hardego, Bonkreta Williamsa, Diuszesa Wczesna, Dobra Ludwika, Faworytka, Komisówka, Kongresówka, Krasanka, Lipcówka Kolorowa.

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl