Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Jabłoń IDARED i grusza KONFERENCJA na jednym drzewie

Kod produktu: 4582-566A3_20200921095158
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Stan:
roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok.150 cm
Podkładka:
M-26 - półkarłowa
Cena: 38,40 zł 38.40
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Jabłoń Idared i grusza Konferencja

JABŁOŃ IDARED

 Odmiana Idared jest to jabłoń otrzymana w USA w stanie Idaho ze skrzyżowania odmian Jonathan i Wagener. Jest to jedna z najpopularniejszych odmian uprawianych w sadach. Ze względu na łatwość w uprawie oraz smak owocu. Zaczyna owocować w 3 lata po posadzeniu. Idared tworzy ładną koronę, gęstą ze zwisającymi gałęziami pokrytymi krótkopędami. 

Idared najlepiej rośnie i owocuje na glebach lekkich i kwaśnych.

OWOCOWANIE:

Kwitnienie zaczyna po połowie kwietnia. Owoce rodzi obficie i corocznie. Dojrzałość zbiorczą osiaga w połowie października. Za to konsumpcyjną w styczniu. Odpowiednie przechowywanie tych jabłek gwarantuje dobry smak i aromat aż do wiosny. Owoce są średniej wielkości, lekko kuliste, spłaszczone z dwóch stron od ogonka i kwiatu.  Skórka owocu jest wyraźnie gruba, błyszcząca bo pokryta woskowym nalotem jasnożółta z rumieńcem przechodzącym na krawędziach w rozmyte smugi. Miąższ jest biały z lekko kremowym odcieniem, drobnoziarnisty, soczysty i jędrny z wyczuwalną nutą kwaskową, smaczny.

WYMAGANIA:

Odmiana Idared jest mało skomplikowana w uprawie. Ładnie rośnie, owocuje corocznie i obficie. Szkodzą jej silne przymrozki, ale za to nie jest wrażliwa na parcha drzew owocowych. Za to gorzej już sobie radzi z mączniakiem, rakiem bakteryjnym czy zarazą ogniową. Jeśli w pobliżu nie ma innych drzew będących rezerwuarem tej choroby to powinna sobie poradzić bez problemów. 

Zapylacze: James Grieve, Golden Delicious, Królowa Renet, Stark Earliest, Oliwka Żółta, Spartan, Ligol.

 

Grusza Konferencja

Odmiana pochodzenia angielskiego jedna z najpłodniejszych i najmniej wymagających. Konferencja, rozpowszechnienie oraz popularność zawdzięcza też wyśmienitemu smakowi owoców, a także niewygórowanym wymaganiom w stosunku do siedliska. Idealnie sprawdza się w uprawie sadowniczej jak i przydomowej. Tworzy koronę wzniesioną.

 

OWOCOWANIE:

Owoce są duże o ładnym smacznym bardzo słodkim i soczystym miąższu. Plonuje zazwyczaj corocznie. Owoce dojrzewają na przełomie września i października. Zerwane w odpowiednim terminie przechowują się dobrze i aż do grudnia nie tracą walorów smakowych.

 

WYMAGANIA:

Na gruszę powinno się przeznaczać osłonięte od wiatru i nasłonecznione miejsce. Gleba powinna być lekko kwaśna i przepuszczalna. Ta odmiana gruszy jest mało wybredna co do stanowiska, ale lepszej jakości, żyzne podłoże jest gwarancją dobrego plonu. Wymaga corocznego cięcia. Odmiana Konferencja jest wybitnie mrozoodporna i nadaje się do sadzenia w chłodniejszych rejonach Polski

Zapylacze: Bera Bosca, Bera Hardego, Bonkreta Williamsa, Diuszesa Wczesna, Dobra Ludwika, Faworytka, Komisówka, Kongresówka, Krasanka, Lipcówka Kolorowa.

 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl