Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Jabłoń KRONSELKA

Kod produktu: 303_20200207114925
Dostępność: brak towaru
Stan:
roślina kopana- zabezpieczona na czas dostawy
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 150 cm
Podkładka:
M-26- półkarłowa
Cena: 11,90 zł 16,90 zł 11.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Szybka darmowa dostawa już od 499 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczene
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Jabłoń KRONSELKA

Owocowanie : sierpień/wrzesień

Została wyhodowana przez Charles Baltet w 1869 roku we Francji. Według współczesnych badań genetycznych jest to siewka Antonówki. W Polsce dawniej popularna, obecnie spotykana jeszcze w starych sadach. Należy do grupy odmian letnich. Drzewo charakteryzuje się silnym wzrostem oraz dużymi kulistymi i mocno zagęszczającymi się koronami. W okres owocowania wchodzi dosyć wcześnie, najczęściej w 3-4 roku po posadzeniu. Owocuje obficie lecz przemiennie, co drugi rok. Kwitnie w okresie kwitnienia większości jabłoni i na ogół nie ma problemów z zapyleniem. Jest odmianą dość wytrzymałą na mróz. Wymaga oprysków grzybobójczych.

OWOCE:

od małych do bardzo dużych. Jabłka tej odmiany są kuliste, lekko spłaszczone z delikatnym karbowaniem wokół kielicha. Skórka dość gruba, zielonkawa z żółtym odcieniem, pokryte słabym nalotem woskowym. Rumieniec występuje na nielicznych owocach, jest rozmyty, pomarańczowy. Krótka szypułka znajduje się w szerokim zagłębieniu. Miąższ jest kremowy, gruboziarnisty, kruchy, soczysty, aromatyczny, słodki i oceniany jako smaczny

 

WYMAGANIA

Odmiana Rajka bardzo wcześnie zaczyna owocować nawet już w 2 roku po posadzeniu. Lubi owocować przemiennie. Jeśli ma w danym roku zbyt dużą ilość zawiązków należy je przecinać, aby nie dopuścić do drobnienia owocu. Drzewo jest dość odporne na parcha oraz średnio wrażliwe na mączniaka, gorzej natomiast sobie radzi z gorzką zgnilizną. Odmiana jest łatwa w uprawie, przydatna do przydomowych sadów oraz bardzo wydajna w przetwórstwie, szczególnie na soki.

Zapylacze: Oliwka żółta, Koksa Pomarańczowa, Spartan, Antonówka, Golden Delicious.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 349 zł - rękawiczki gratis!

Gratis - 1kg nawozu do każdego zamówienia od 349 zł
+ rabat na produkty marki AZOPLON Grupy Azoty Zakłady Azotowe Chorzów S.A.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl