Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

 W dniach 13-18 lipca Szkółka nie będzie realizowała zamówień. Wysyłki zostaną wznowione od 20 lipca.

Jabłoń RED BOSKOOP w doniczce

89 Towar dostępny - 89 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
32,90 zł 32.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jabłoń RED BOSKOOP

Stan: roślina w pojemniku

Podkładka : M-26- półkarłowa

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 150 cm

Red Boskoop to odmiana pochodzenia holenderskiego. Jej wszechstronne zastosowanie od przetworów po bezpośrednie spożycie sprawia, że jest to jedna z najbardziej wartościowych odmian. Główną zaletą jest nie tylko wszechstronność zastosowania owoców, ale też długie ich przechowywanie, bo aż do kwietnia oraz odporność odmiany na choroby i mróz. Jest także dobrym zapylaczem dla innych jabłoni. 

Polecana do ogródków przydomowych z uwagi na łatwą uprawę.

OWOCOWANIE

Odmiana rodzi bardzo duże owoce zielono-żółte, pokryte w większości ciemnoczerwonym, lekko rdzawym rumieńcem. Kolor skórki jest uzależniony od nasłonecznienia. Owoce rosnące w słońcu są jaśniejsze, dojrzewające w cieniu mają ciemną skórkę praktycznie na całej powierzchni. Miąższ jest smaczny, soczysty, lekko kwaskowaty o charakterystycznym korzennym aromacie. Dojrzałość do zbioru osiągają w październiku. Natomiast do spożycia mniej więcej od grudnia i mogą być przechowywane do kwietnia.

WYMAGANIA

Odmiana polecana do ogrodów, na działki i sadów przydomowych, jest dość odporna na choroby i mało wrażliwa na mróz. Rośnie dobrze na glebach średnich, piaszczysto gliniastych, jednak odpowiednio wilgotnych i dość żyznych. Najbardziej korzystne jest dla niej stanowisko w pełnym słońcu. Obfite owocowanie wymaga corocznego cięcia. 

Zapylacze: Rubinola, Idared, Spartan, Jonagold.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl