Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

 W dniach 13-18 lipca Szkółka nie będzie realizowała zamówień. Wysyłki zostaną wznowione od 20 lipca.

  • nowość

Jabłoń RENETA ZŁOTA w doniczce

90 Towar dostępny - 90 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
32,90 zł 32.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jabłoń RENETA ZŁOTA

Stan: roślina w pojemniku

Podkładka : M-26- półkarłowa

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 150 cm

RENETA ZŁOTA, zwana też bywa Królową Renet to prawdopodobnie angielska odmiana wprowadzona do uprawy w XVII w. Drzewa rosną umiarkowanie silnie, tworząc szerokie korony o kształcie odwróconego stożka. Wcześnie wchodzą w owocowanie, plonując obficie, ale zazwyczaj przemiennie. 

Reneta to idealna jabłoń do przetworów, placków i kompotów.

OWOCE:

Rodzi duże lub średnio duże owoce o cienkiej, złotożółtej skórce, pokryte w większości pomarańczowoczerwonym, niezbyt mocnym rumieńcem. Miąższ owoców ma kolor biało żółty, zwięzły, średnio soczysty, kwaskowaty, uznawany za bardzo smaczny. Owoce nadają się do zbioru w drugiej połowie września i można je przechować do końca zimy, a nawet dłużej. nadają się do bezpośredniego spożycia jak i na przetwory. Jest to jedna z najwartościowszych odmian jabłoni.   

WYMAGANIA:

Reneta Złota lepiej rośnie w miejscach przewiewnych. Jej owoce nie opadają pod wpływem wiatru. Za to zapobiega to zachorowaniu na choroby grzybowe. Co do gleby to najlepiej czuje się na przepuszczalnych dość piaszczystych ziemiach, ale odpowiednio wilgotnych i lekko kwaśnych. Jednak jest tolerancyjna i da sobie radę na glinach też. Lubi jednak dość obfite nawożenie. Jest odporna na mróz, chociaż młode sadzonki mogą przymarzać. Za to na choroby jest mało wrażliwa i nadaje się do upraw ekologicznych. Preferuje stanowiska słoneczne. 

Zapylacze: Inflancka, James Grieve, Malinowa Oberlandzka, Gloster, Idared, Elstar, Oliwka Żółta.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl