Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Jabłoń TOPAZ i GOLDEN na 1 drzewie DUO

Kod produktu: 4582-566A3
Dostępność: brak towaru
Stan:
roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok.150 cm
Podkładka:
M-26 - półkarłowa
Cena: 33,40 zł 33.40
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Jabłoń TOPAZ i Jabłoń GOLDEN DELICIOUS

JABŁOŃ TOPAZ

Drzewo rośnie umiarkowanie silnie, tworzy stożkowatą, gęstą koronę o konarach pokrytych licznymi krótkopędami. Odmiana całkowicie odporna na parcha jabłoni. Dojrzałość zbiorczą osiąga w połowie października. Owocuje corocznie, obficie a dla uzyskania owoców wysokiej jakości wymaga przerzedzania zawiązków i cięcia prześwietlającego.

Owoce są średniej wielkości do dużych, kuliste lekko spłaszczone. Skórka gładka, sucha pokryta do 75% intensywnym, czerwonym, nieco prążkowanym rumieńcem z jasnymi przetchlinkami. W czasie przechowywania intensywność rumieńca wzrasta. Miąższ kremowy, soczysty, drobnoziarnisty, kruchy, słodko kwaskowy.

JABŁOŃ GOLDEN DELICIOUS

to jedna z najsmaczniejszych odmian deserowych jabłoni. Późnozimowa - owoce osiągają dojrzałość zbiorczą w połowie października, a spożywczą w środku zimy.  Drzewo rośnie średnio silnie, po wejściu w okres owocowania wzrost słabnie. Korona jest niezbyt duża, początkowo stożkowata, a w starszym wieku kulista. Zarówno odmiana podstawowa jak i wszystkie jej pochodne w okres owocowania wchodzą bardzo wcześnie, na ogół już w drugim roku po posadzeniu. Plonują bardzo obficie i corocznie.

Owoce:

są średniej, wyrównanej wielkości, o kształcie kulisto-stożkowatym, z lekkim żebrowaniem na powierzchni bocznej. Skórka lekko błyszcząca, zielonkawożółta lub żółta, niekiedy z delikatnym, rozmytym, pomarańczowoczerwonym rumieńcem. Miąższ soczysty, kruchy, winno-słodki, aromatyczny i powszechnie oceniany jako bardzo smaczny.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl