Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Jagoda Goji BIG BERRY

0 Towar niedostępny
19,90 zł 19.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jagody Goji BIG BERRY

Lycium barbarum 'Big Berry'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 30 cm

Jagoda Goji 'Big Berry' jest odmianą kolcowoju szkarłatnego. Posiada długie rozłożyste pędy i szarozielone liście. Roślina jest odporna na mróz, znosi spadki temperatury nawet do -30 ° C, dobrze owocuje i rośnie także w czasie suszy oraz upałów. Osiąga wysokość do 3 metrów. Rocznie przyrasta o około 50 centymetrów. Długie pędy wymagają podparcia podobnie jak jeżyny czy róże pnące.

Owocowanie

Jagoda Goji kwitnie na początku czerwca, kwiaty pojawiają się jeszcze w sierpniu. Fioletowe kwiaty są zapylane przez pszczoły. Owoce zaczynają dojrzewać od połowy lata, można je zbierać aż do przymrozków. Roślina zaczyna owocować już w drugim roku po posadzeniu. Czerwone, podłużne owoce są źródłem wielu witamin oraz minerałów. Odmiana Big Berry posiada soczyste, słodkie w smaku jagody. Przypominające trochę aromatem winogrona. Nadają się do spożycia na świeżo jak i do przetworów oraz suszenia. Zawierają bardzo dużo witaminy C, witamin z grupy B oraz E. Dodatkowo są źródłem wielu mikroelementów, takich jak: cynk, miedź, wapń, żelazo.

Wymagania i stanowisko

Jagoda goji 'Big Berry' najlepiej rośnie na słonecznym miejscu w podłożu silnie przepuszczalnym. Nie toleruje zalegania wody w korzeniach. Bardzo dobrze rośnie w słońcu oraz lekkim półcieniu, poza tym ich uprawa jest mało wymagająca. Żyzność gleby ma znaczący wpływ na wysokość plonu. Roślina nadaje się także do uprawy w doniczce na słonecznym balkonie czy tarasie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl