Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Jagoda Goji BIG BERRY

Kod produktu: E16E-430F2
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 20 marca
Stan:
pojemnik P-13
Wiek sadzonki:
3 letnia
Wysokość:
ok. 30 cm
Cena: 24,90 zł 24.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Jagody Goji BIG BERRY

Lycium barbarum 'Big Berry'

Jagoda Goja 'Big Berry' jest odmianą kolcowoju szkarłatnego. Posiada długie rozłożyste pędy i szarozielone liście. Roślina jest odporna na mróz, znosi spadki temperatury nawet do -30 ° C, dobrze owocuje i rośnie także w czasie suszy oraz upałów. Osiąga wysokość do 3 metrów. Rocznie przyrasta o około 50 centymetrów. Długie pędy wymagają podparcia podobnie jak jeżyny czy róże pnące.

Owocowanie

Jagoda Goji kwitnie na początku czerwca, kwiaty pojawiają się jeszcze w sierpniu. Fioletowe kwiaty są zapylane przez pszczoły. Owoce zaczynają dojrzewać od połowy lata, można je zbierać aż do przymrozków. Roślina zaczyna owocować już w drugim roku po posadzeniu. Czerwone, podłużne owoce są źródłem wielu witamin oraz minerałów. Odmiana Big Berry posiada soczyste, słodkie w smaku jagody. Przypominające trochę aromatem winogrona. Nadają się do spożycia na świeżo jak i do przetworów oraz suszenia. Zawierają bardzo dużo witaminy C, witamin z grupy B oraz E. Dodatkowo są źródłem wielu mikroelementów, takich jak: cynk, miedź, wapń, żelazo.

Wymagania i stanowisko

Jagoda goji 'Big Berry' najlepiej rośnie na słonecznym miejscu w podłożu silnie przepuszczalnym. Nie toleruje zalegania wody w korzeniach. Jagoda goja bardzo dobrze rośnie w słońcu oraz lekkim półcieniu, poza tym ich uprawa jest mało wymagająca. Żyzność gleby ma znaczący wpływ na wysokość plonu. Roślina nadaje się także do uprawy w doniczce na słonecznym balkonie czy tarasie.

Odległość między roślinami powinna wynosić około 2-2,5 m, a korzeń zakopany na głębokości 40-60 cm.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl