Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Jałowiec PFITZERA MINT JULEP

Kod produktu: 2C34-79032
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C2
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
20-30 cm
Cena: 17,40 zł 17.40
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

JAŁOWIEC PFITZERA MINT JULEP

Juniperus xpfitzeriana 'Mint Julep'

 

Jałowiec pośredni jest mieszańcem międzygatunkowym. Odmiana 'Mint Julep' to okazały, rozłożysty, szybko rosnący krzew iglasty. Jego roczne przyrosty wynoszą około 15 cm, dlatego w krótkim czasie dorasta do 1-2 m wysokości i 2-3 m szerokości. 
Jałowiec pośredni 'Mint Julep' ma intensywnie zielone, drobne igły, wyrastające na wałeczkowatych, zielonych pędach, których końcówki z czasem malowniczo przewieszają się na zewnątrz krzewu. Gałęzie początkowo skierowane ukośnie do góry, z wiekiem coraz bardziej się odginają i po pewnym czasie układają niemal poziomo - dlatego dolne piętro krzewu jest najbardziej rozłożyste. 
Jałowiec pośredni 'Mint Julep' ma bardzo małe wymagania uprawowe i jest krzewem niezwykle wytrzymałym. Może rosnąć zarówno w słońcu, jak i w półcieniu, na różnych typach gleb (najlepiej o odczynie kwaśnym), w tym także stosunkowo słabych, jałowych i suchych. Dobrze znosi niską temperaturę, zanieczyszczenia powietrza w miastach oraz cięcie, które przyczynia sie do zagęszczenia krzewu. 
Ze względu na swoje rozmiary jałowiec pośredni 'Mint Julep' nadaje się przede wszystkim do dużych ogrodów, parków krajobrazowych, okrywania i umacniania skarp oraz jako zieleń miejska. Najlepszym sposobem rozmnażania jałowca pośredniego jest sadzonkowanie fragmentów pędów, pobieranych z krzewu jesienią (od września do listopada).

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl