Jałowiec płożący GOLDEN CARPET

184 Towar dostępny - 184 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
12,80 zł 12.80
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jałowiec Płożący Golden Carpet

Juniperus horizontalis 'Golden Carpet'

Stan: pojemnik C-3

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: 20-30 cm

Jest to odmiana o umiarkowanym wzroście, po 10 latach osiąga 10cm wysokości i 120cm szerokości. 'Golden Carpet' jest bardzo dekoracyjna ze względu na piękne złociste przebarwienie igieł - żółty kolor jest niezwykle żywy na wiosennych przyrostach, latem tylko w niewielkim stopniu matowieje, jesienią zaś przyjmuje intrygujący rudo różowy odcień.

Jest to roślina rozłożysta, posiada wałeczkowate pokładające się pędy. Końcówki są łukowato wygięte, delikatnie wnoszą się ku górze.

Jałowiec płożący to roślina wybitnie światłolubna. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, w klimacie suchym i gorącym. Nie lubi miejsc cienistych o dużej wilgotności powietrza.

Doskonale rośnie prawie na każdej glebie, jedynie ciężkie i mokre podłoże nie jest dla niego odpowiednie.

Młode rośliny należy ściółkować korą bądź sadzić w macie, gdyż jest to roślina, która nie lubi konkurencji. Źle rośnie w miejscach zachwaszczonych, dlatego należy systematycznie pielić rabatę. Także bliska obecność trawnika może spowodować słabszy wzrost.

W uprawie jest to roślina o bardzo niewielkich wymaganiach, nie sprawia kłopotów. Odporna na szkodniki i choroby roślin.

Jest w pełni mrozoodporny, toleruje nasze mroźne zimy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl