Jałowiec płożący WILTONII

59 Towar dostępny - 59 sztuk
Wysyłka w: 5 dni roboczych
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jałowiec Płożący Wiltonii

Juniperus horizontalis 'Wiltonii'

Stan: pojemnik C-3

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: 30-50 cm

Odmiana jałowca płożącego 'Wiltonii' to bardzo atrakcyjna barwna roślina okrywowa, jest niezawodna na skalniakach i murkach oporowych, z których jej wiotkie pędy malowniczo zwisają.
 
Jest to płożący zimozielony krzew o szybkim wzroście: po 10 latach nawet 250cm szerokości i i ok. 10cm wysokości. Tworzy bardzo zwarte, niskie kobierce, gęsto pokrywające powierzchnie. Jest to jedna z bardziej wartościowych roślin okrywowych, która szybko i skutecznie pokrywa glebę.Igły ma bardzo drobne, gęste i mocno przylegające do gałązek. Pędy są niebieskozielone, płasko pokładają po ziemi.

Jałowiec płożący to roślina wybitnie światłolubna. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, w klimacie suchym i gorącym. Nie lubi miejsc cienistych o dużej wilgotności powietrza.

W uprawie jest to roślina o bardzo niewielkich wymaganiach, nie sprawia kłopotów. Odporna na szkodniki i choroby roślin. Jedynie nadmierne podlewanie i nawożenie może osłabić kondycję młodych osobników. Ze względu na płytki system korzeniowy nie polecamy również przesadzać starszych roślin.

Znosi warunki miejskie i zanieczyszczenia powietrza. Zastosowanie znajduje na terenach przemysłowych.

Jest w pełni mrozoodporny, toleruje nasze mroźne zimy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl