Jałowiec rozesłany NANA

0 Towar niedostępny
12,80 zł 12.80
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Jałowiec Rozesłany Nana

Juniperus procumbens 'Nana'

Stan: pojemnik C-2

Wiek sadzonki: 3 letnia

Wysokość: 20-40 cm

Wartościowa odmiana jałowca o ładnych kłujących igłach, które są gęsto ułożone na ścielących się pędach. Interesująca odmiana godna polecenia zwłaszcza do ogrodów japońskich i minimalistycznych nowoczesnych. Świetnie prezentuje się w pojemnikach.
Cechą charakterystyczną odmiany 'Nana' są kłujące gęsto ułożone igły (wyglądem podobne do jałowca łuskowatego) w kolorze zielononiebieskim

Jałowiec rozesłany to roślina wybitnie światłolubna. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych, w klimacie suchym i gorącym. Nie lubi miejsc cienistych o dużej wilgotności powietrza.

Doskonale rośnie prawie na każdej glebie, jedynie ciężkie i mokre podłoże nie jest dla niego odpowiednie. Lepiej będzie się czuł na jałowych, przepuszczalnych i piaszczystych terenach, a nawet skalistych.

Młode rośliny należy ściółkować korą bądź sadzić w macie, gdyż jest to roślina, która nie lubi konkurencji. Źle rośnie w miejscach zachwaszczonych, dlatego należy systematycznie pielić rabatę. Także bliska obecność trawnika może spowodować słabszy wzrost.

W uprawie jest to roślina o bardzo niewielkich wymaganiach, nie sprawia kłopotów. Odporna na szkodniki i choroby roślin.

Jałowiec jest w pełni mrozoodporny, toleruje nasze mroźne zimy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl