KOCIMIĘTKA PINK CAT

112 Towar dostępny - 112 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
11,90 zł 11.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

KOCIMIĘTKA PINK CAT

Napeta Nervosa ink Cat

Stan: roślina w pojemniku P-11

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: 20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Kocimiętka to bardzo znany wabik na naszych czworonożnych, futrzastych przyjaciół. Ze względu na zawartość olejków eterycznych, których zapach jest atrakcyjny dla kota, te zwierzęta wprost za nią przepadają. Kocimiętka odznacza się także walorami, które sprawiają, że z chęcią uprawiamy ją w swoich ogrodach. Kocimiętka jest niezwykle dekoracyjna i bardzo łatwa w uprawie. Jest również rośliną miododajną a na pewno warto zaprosić do naszego ogrodu pracowite pszczoły.

Kocimiętka żyłkowana Pink Cat posiada wyjątkową barwę kwiatów, a także w odróżnieniu od klasycznej kocimiętki Faassena tworzy bardziej zwarte zielone kępy dorastające do 35 cm wysokości. Nepeta nervosa posiada sztywne, wyprostowane pędy z zielonymi listkami, na których wyraźnie zaznaczone są żyłki. Pędy zwieńczone są atrakcyjnym kwiatostanem w kolorze różowym, przyciągającym motyle, kolibry i pszczoły. Okres kwitnienia tej odmiany kocimiętki przypada na maj/wrzesień - po kwitnieniu zaleca się przyciąć roślinkę, by pobudzić ją do ponownego wypuszczenia pąków. Szybko się rozrasta przez co jest idealnym rozwiązaniem dla niecierpliwych ogrodników. Pink Cat nie ma szczególnych wymagań glebowych - idealnie sprawdzi się na słonecznym lub półcienistym stanowisku, z przepuszczalną i umierkowanie wilgotną glębą. Jest w pełni mrozoodporna. Świetnie komponuje się z innymi roślinami (np. różami)  na rabatach, tarasach, balkonach, skalniakach - najlepiej prezentuje się posadzona w grupach.

Kocimiętka jest bardzo prosta w uprawie i niezbyt wymagająca. To idealna propozycja dla początkujących ogrodników. Z pewnością będą zadowoleni z efektów uprawy tej uroczej roślinki. Wystarczy, że zapewnią jej dość nasłonecznione miejsce z umiarkowaną ilością wilgoci. Optymalna gleba to ta średnio żyzna i nie za kwaśna, ale za to przepuszczalna. W bardzo żyznej glebie kocimiętka straci swą zwartą formę, co wpłynie negatywnie na wygląd rośliny. Co ciekawe, w przypadku kocimiętki nie będziemy mieli problemu z pieleniem, gdyż tak rozkłada swoje pędy, że chwasty w jej okolicy nie mają szans na wzrost. Z tego także powodu kępki kocimiętki sadzimy w przynajmniej półmetrowej odległości od siebie, by roślina miała miejsce na swobodny rozrost.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl