Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

KOCIMIĘTKA

0 Towar niedostępny
10,90 zł 10.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

KOCIMIĘTKA

Napeta x faassenii

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Roślina jest prosta w uprawie i sadząc ją w ogródku nie należy obawiać się hordy kotów niszczących nasze rabaty, gdyż to kocimiętka właściwa posiada takie właściwości. To właśnie ta odmiana wytwarza związek zwany nepetalactone, który oszałamia koty.

Kwitnie bardzo obficie, tworząc od czerwcu do sierpnia pastelową srebrzysto-fioletową plamę. Kwiaty mają kształt długich wąskich kłosów. Po przycięciu pędów, powtarza kwitnienie przy końcu lata. Tworzy gęstą kępę dorastającą do 50cm wysokości, liczne rozgałęzione pędy mają pokrój wzniesiony, czasem się pokładają. Liście są miękkie, omszone, srebrzystozielone po poruszeniu pachnące.

Kocimiętka Fassena są łatwe w uprawie, mogą rosnąć długo w jednym miejscu, są całkowicie mrozoodporne i nie są żarłoczne. Najważniejsze czynniki uprawy to słońce i przepuszczalna (dobrze zdrenowana, taka, w której nie stoi woda) gleba. Najlepiej - oczywiście - by była żyzna, ale i w zwykłej ziemi ogrodowej poradzą sobie świetnie. Można próbować uprawy także w lekkim półcieniu.  Lubią umiarkowanie wilgotną ziemię, znoszą natomiast także te suchsze i wytrzymują suszę. Są tolerancyjne względem pH gleby, preferują wszak zasadową. Gdy po kwitnieniu kocimiętkę nisko przytniemy (na wysokość 10-20cm) i nawieziemy, powtórzy ona kwitnienie przy końcu lata.Kocimiętki nie wymagają odmładzania co kilka lat, są długowieczne, wystarczy je regularnie nawozić wiosną kompostem a odwdzięczą nam się bujnym kwitnieniem.

Jak większość bylin i tę łatwo rozmnaża się podział rozrośniętych kęp wiosną lub jesienią.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl