Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Kalarepa GABI

Kod produktu: 4CFA-607B2
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 31 stycznia
Cena: 3,90 zł 3.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona kalarepy GABI

Kalarepa jest rośliną dwuletnią, która należy do rodziny kapustowatych. Wymieniony gatunek nie występuje na naturalnych stanowiskach, niemniej jednak uprawia się go w wielu zakątkach świata, w tym także w Polsce. Jest to odmiana warzywnej kapusty, o słodkim smaku, która przypadnie do gustu z pewnością wielu osobom. 

Kalarepa - cechy charakterystyczne

Roślina ta posiada wzniesiony pokrój. Najważniejszym jej organem jest silnie zgrubiała i skrócona łodyga o owalnym albo kulistym kształcie (w zależności od wybranej odmiany). Kalarepa może wytwarzać słabo rozwinięty korzeń oraz mocno zagęszczone liście na długich, mających różną wielkość ogonkach. 

Kalarepa - jak ją uprawiać? 

Kalarepę uprawia się z tak zwanych rozsad. W zależności od tego, kiedy można siać oraz sadzić wymienione warzywo, jego odmiany można podzielić na wczesne, średnio wczesne oraz późne. Wysiewanie kalarepy na wczesny zbiór, powinno odbywać się do doniczek albo ciepłego inspektu pod koniec lutego. Nasiona dobrze będzie wcześniej zaprawić właściwym do tego celu środkiem przeciwko chorobom i szkodnikom, które mogą zaatakować właśnie ten gatunek. Gotowe już sadzonki, mają około 4-5 liści. W ten sposób przygotowane sadzonki trzeba zahartować poprzez wzmożone wietrzenie oraz znacznie ograniczoną podaż wody. Następnie pod koniec kwietnia, przeprowadza się wysadzanie kalarepy z rozsad wprost do gleby. W takim celu sadzonki, powinny być umieszczane w gruncie co 30-40 cm. Duża gęstość nie będzie mieć wpływu na jakość plonów, niemniej jednak sprawi, iż zgrubienia będą owalne albo owalno-kuliste. Kalarepę na zbiór letni, należy wysiewać w inspekcie z końcem marca albo z początkiem kwietnia, zaś przesadzać na przełomie maja oraz czerwca. Wysiewanie kalarepy późnych odmian, zalecane jest z końcem czerwca, zaś wysadzanie do gleby w sierpniu. Zbiory zaczynają się na jesień. Roślina ta z pewnością odwdzięczy się nam za trud i wysiłek, wspaniałymi walorami smakowymi, a także dużą zawartością witamin i minerałów. 

 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl