Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych. PRZEDSPRZEDAŻ: 25 września rusza wysyłka roślin z gołym korzeniem.

Kasztan jadalny Castanea Sativa

Kod produktu: 98C3-855D6
Dostępność: brak towaru
Stan:
roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 30-40 cm
Cena: 32,90 zł 32.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczene
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

KASZTAN JADALNY

Castanea Sativa

To wyjątkowe drzewo liściaste, które w naszym klimacie osiąga rozmiary do 20 metrów wysokości. Korona majestatyczna, szeroka i gęsta, osadzona na niskim pniu. W przypadku drzew pojedynczych, pień osiąga średnicę, zazwyczaj do około 1 metra. Kasztan jadalny należy do drzew długowiecznych, które dożywają do 500 lat. 

Owoce, tzw. kasztany lub marony, o średnicy. 3-3,5 cm, brązowe, zwykle zebrane po 3, w kulistych, kolczastych okrywach. Dojrzewają w październiku. Zawierają dużo skrobi i cukru. Jadane są pieczone, gotowane, mielone na mąkę. Mają słodkawy smak i mogą być spożywane w różnej formie - zarówno na surowo jak i po przetworzeniu. Bardzo smaczne po upieczeniu.

Kasztan jadalny preferuje stanowiska zaciszne oraz słoneczne, które w okresie zimowym chronią drzewo przed mroźnymi wiatrami. Podłoże żyzne, głębokie, przepuszczalne, gliniaste oraz  lekko kwaśne. Źle znosi stagnującą wodę, ale radzi sobie z suszą oraz zanieczyszczeniami powietrza. Nie jest całkowicie mrozoodporny, dlatego młode okazy należy okrywać na zimę. 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl