Klon żółty i czerwony na JEDNYM PNIU

99 Towar dostępny - 99 sztuk
Wysyłka w: 10 dni roboczych
84,90 zł 84.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Klon PRINCETON GOLD i CRIMSON KING na jednym pniu

Acer platanoides 'Princeton Gold' " Crimson King'

Stan: roślina szczepiona w pojemniku C-3

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 160-180 cm

Klon Princeton Gold to odmiana o regularnej, szerokiej koronie i złotożółtych liściach. Forma raczej wzniesiona nie zbyt szybko rosnąca. Kształt liści typowy wzrost wzniesiony prawie kolumnowy. Forma szczepiona.

Liście duże, do 15 cm długości, dłoniaste, 5-7 klapowe, o długim ogonku. Młode liście mają jaskrawą żółtą barwę, starsze stają się zielonożółte. Z większej odległości, nawet latem, ma jasne "wiosenne" zabarwienie, ładnie komponujące się w krajobrazie z roślinami o ciemniejszych liściach. Jedna z najlepszych odmian drzew o jasnym zabarwieniu liści.

Crimson King to drzewo o szerokiej i regularnej koronie. Drzewa osiągają wysokość wysokość 5-6 m. Liście duże, do 15 cm długości, dłoniaste, 5-7 klapowe, o długim ogonku. Młode liście matowe, brązowoczerwone, później intensywnie ciemnoczerwone. Zachowują kolor przez cały okres wegetacji. Kwiaty dość duże, zebrane w baldachogrona.

Doskonałe do sadzenia w parkach i zieleni osiedlowej, w otoczeniu nowoczesnej architektury oraz jako roślina alejowa.

Kwitnie przed rozwojem liści. Roślina bardzo miododajna. Jedna z najlepszych odmian drzew o ciemnym zabarwieniu liści. Bardzo dobrze toleruje wszystkie gleby z wyjątkiem skrajnie suchych lub podmokłych. Młode rośliny dobrze znoszą zacienienie. Drzewo odporne na niskie temperatury i warunki miejskie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl