Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Kłosówka miękka JACKDAW'S CREAM

Kod produktu: 4EBA-552E5
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Stan:
pojemnik P-13
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 15 cm
Cena: 17,90 zł 17.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Kłosówka Miękka

Holcus mollis

Kłosówka miękka to jedna z ciekawszych traw ozdobnych, posiada miękkie w dotyku źdźbła. Tworzy rozłogi i nadaje się do zadarniania powierzchni. Wymaga przez to gleb świeżych, przepuszczalnych i dość dobrze nawodnionych, inaczej przesycha i staje się mało dekoracyjna. Źdźbła mają kolor zielony, na brzegach są lekko białe.

Wygląd

Trawa kłosówka miękka posiada delikatne źdźbła, ładnie wybarwione. Środkiem zielone na bokach jasne. Osiąga około 25 centymetrów wysokości. Rozłogi jakie tworzy sprawiają, że wyrasta w ogrodzie tworząc gęsty i miękki dywan. Jednak tą właściwość można wykorzystać do zadarniania powierzchni ogrodu między wyższymi bylinami, trawami kępowymi czy nawet wokół krzewów. Kwiaty pojawiają się na niej od maja do czerwca.

Wymagania

Kłosówka miękka odmiany Albovariegatus’ jest odporna na choroby i szkodniki. Wymaga gleby przepuszczalnej i wilgotnej, na suchej jest mało dekoracyjna. Może rosnąć w półcieniu, jednak wtedy lubi wybujać zbyt wysoko i potem się pokładać, co tworzy mało dekoracyjny wygląd. Zdecydowanie lepiej rośnie w słonecznym miejscu. Ładny pokrój najłatwiej utrzymać poprzez przecinanie trawy, albo koszenie – zwłaszcza na dużych powierzchniach. Odrasta powoli. Bardzo dobrze znosi zimy w naszym kraju.

Zastosowanie

Trawa kłosówka, jak już wspomniano wcześniej, nadaje się do zadarniania powierzchni między wyższymi roślinami, jednak nie mogą one zbytnio zacieniać gleby. Można też ją wykorzystać do tworzenia wyżej koszonych trawników, ze względu na powolne odrastanie. Jest to trawa łatwa w uprawie i może mieć zastosowanie w wielu parkach i ogrodach.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl