Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 14 dni roboczych. PRZEDSPRZEDAŻ: 25 września rusza wysyłka roślin z gołym korzeniem.

Kosmatka Olbrzymia AUREA

Kod produktu: F084-448E7
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P13
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
10-15 cm
Cena: 23,90 zł 23.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczene
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Kosmatka Olbrzymia AUREA

Luzula maxima

 

Kosmatka olbrzymia Aurea to trawa, która najlepiej rośnie w miejscach ocienionych. Wygląda przy tym bardzo dekoracyjnie i mimo rozłogów nie zagłusza innych roślin, łatwo ją opanować. Szerokie źdźbła tworzą dekoracyjne kępy, w kolorze zielonożółtym ładnie przy tym rozjaśniając miejsce, w którym rośnie. Co najlepsze, jest ona w naszym kraju stałym składnikiem darni w lasach górskich.

Wygląd

Trawa kosmatka olbrzymia tworzy ładne aczkolwiek dość luźne kępy o fontannowym pokroju. Jej szerokie źdźbła przewieszają się mnie więcej w połowie długości ku ziemi. W dotyku jest miękka, lekko owłosiona, osiąga wysokość około 40 centymetrów. Na jesieni przebarwia się w kolorze starego złota. Kwiaty wyrastają na wysokość około 80 centymetrów, tworząc na przełomie kwietnia i maja szerokie kwiatostany.

Wymagania

Jako trawa pochodząca z lasu najlepiej rośnie na zacienionym stanowisku, w takim miejscu jest też najlepiej wybarwiona. W słońcu przybiera jasnozielony kolor. Najlepiej prezentuje się rosnąc w miejscu cienistym i na wilgotnej i przepuszczalnej, aczkolwiek żyznej ziemi. Dobrze znosi nasze zimy i nie wymaga okrycia.

Zastosowanie

Kosmatka olbrzymia nadaje się jak żadna inna trawa do ogrodów w stylu leśnym. Dobrze znosi cień jaki tworzą rozłożyste korony drzew. Można ją łączyć z innymi roślinami cieniolubnymi. Prezentuje się dobrze na wrzosowiskach i w ogrodach skalnych. Również znosi bez problemu sadzenie w pojemnikach. Kwiatostany są polecane na suche bukiety.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl