Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Kosmatka Olbrzymia AUREA

Kod produktu: F084-448E7
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P13
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
10-15 cm
Cena: 23,90 zł 23.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Kosmatka Olbrzymia AUREA

Luzula maxima

 

Kosmatka olbrzymia Aurea to trawa, która najlepiej rośnie w miejscach ocienionych. Wygląda przy tym bardzo dekoracyjnie i mimo rozłogów nie zagłusza innych roślin, łatwo ją opanować. Szerokie źdźbła tworzą dekoracyjne kępy, w kolorze zielonożółtym ładnie przy tym rozjaśniając miejsce, w którym rośnie. Co najlepsze, jest ona w naszym kraju stałym składnikiem darni w lasach górskich.

Wygląd

Trawa kosmatka olbrzymia tworzy ładne aczkolwiek dość luźne kępy o fontannowym pokroju. Jej szerokie źdźbła przewieszają się mnie więcej w połowie długości ku ziemi. W dotyku jest miękka, lekko owłosiona, osiąga wysokość około 40 centymetrów. Na jesieni przebarwia się w kolorze starego złota. Kwiaty wyrastają na wysokość około 80 centymetrów, tworząc na przełomie kwietnia i maja szerokie kwiatostany.

Wymagania

Jako trawa pochodząca z lasu najlepiej rośnie na zacienionym stanowisku, w takim miejscu jest też najlepiej wybarwiona. W słońcu przybiera jasnozielony kolor. Najlepiej prezentuje się rosnąc w miejscu cienistym i na wilgotnej i przepuszczalnej, aczkolwiek żyznej ziemi. Dobrze znosi nasze zimy i nie wymaga okrycia.

Zastosowanie

Kosmatka olbrzymia nadaje się jak żadna inna trawa do ogrodów w stylu leśnym. Dobrze znosi cień jaki tworzą rozłożyste korony drzew. Można ją łączyć z innymi roślinami cieniolubnymi. Prezentuje się dobrze na wrzosowiskach i w ogrodach skalnych. Również znosi bez problemu sadzenie w pojemnikach. Kwiatostany są polecane na suche bukiety.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl