Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Kostrzewa Sina AZURIT

Kod produktu: 1003
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 20 marca
Stan:
pojemnik P13
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
ok.20-30 cm
Cena: 15,90 zł 15.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Kostrzewa Sina AZURIT

Festuca glauca 'Azurit'

 

Kostrzewa sina 'Azurit' to trawa występująca na terenie Europy w środowisku naturalnym. Dzięki temu jest bardzo dobrze dostosowana do naszych warunków klimatycznych. Jej uprawa jest bardzo łatwa, nie sprawia w ogrodzie kłopotów nawet laikowi.

Wygląd

Trawa kostrzewa sina rośnie w formie ładnie ukształtowanych kęp, utworzonych przez liczne źdźbła w kolorze szaroniebieskim. Osiąga wysokość do 25 centymetrów i mniej więcej tyle samo zajmuje miejsca. W czerwcu z kępy wyrastają wyższe od źdźbeł łodygi, na których pojawiają się kwiaty. Jako trawa jest wiatropylna.

Wymagania

Kostrzewa sina to typowa trawa bardzo ubogich stanowisk. W ogrodzie wybornie rośnie w miejscach suchych, na podłożu wapiennym, może być ono kamieniste. Najładniejsze kępy tworzy w słonecznym miejscu. Trawa ta jest odporna na szkodniki i choroby, bardzo dobrze sobie radzi podczas suszy i jest bezproblemowa.

Zastosowanie

Nadaje się do tworzenia zestawień na skalniakach jak też łączenia z innymi odpornymi na suszę roślinami. Jest dobrym dodatkiem do kolorowych rabat oraz nasadzeń grupowych. Nadaje się do kompozycji w pojemnikach. Wytrzymuje z łatwością mrozy w naszej strefie klimatycznej. Jeśli szukamy do ogrodu trawy, która potrafi przetrwać długie nieobecności, to kostrzewa sina jest właśnie jednym z tych gatunków.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl