Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Z UWAGI NA PANUJĄCĄ PANDEMIĘ COVID-19 OBECNIE OFERTA ROŚLIN JEST OGRANICZONA.

Kostrzewa Sina AZURIT

67 Towar dostępny - 67 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
15,90 zł 15.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Kostrzewa Sina AZURIT

Festuca glauca 'Azurit'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

 

 

 

Kostrzewa sina 'Azurit' to trawa występująca na terenie Europy w środowisku naturalnym. Dzięki temu jest bardzo dobrze dostosowana do naszych warunków klimatycznych. Jej uprawa jest bardzo łatwa, nie sprawia w ogrodzie kłopotów nawet laikowi.

Wygląd

Trawa kostrzewa sina rośnie w formie ładnie ukształtowanych kęp, utworzonych przez liczne źdźbła w kolorze szaroniebieskim. Osiąga wysokość do 25 centymetrów i mniej więcej tyle samo zajmuje miejsca. W czerwcu z kępy wyrastają wyższe od źdźbeł łodygi, na których pojawiają się kwiaty. Jako trawa jest wiatropylna.

Wymagania

Kostrzewa sina to typowa trawa bardzo ubogich stanowisk. W ogrodzie wybornie rośnie w miejscach suchych, na podłożu wapiennym, może być ono kamieniste. Najładniejsze kępy tworzy w słonecznym miejscu. Trawa ta jest odporna na szkodniki i choroby, bardzo dobrze sobie radzi podczas suszy i jest bezproblemowa.

Zastosowanie

Nadaje się do tworzenia zestawień na skalniakach jak też łączenia z innymi odpornymi na suszę roślinami. Jest dobrym dodatkiem do kolorowych rabat oraz nasadzeń grupowych. Nadaje się do kompozycji w pojemnikach. Wytrzymuje z łatwością mrozy w naszej strefie klimatycznej. Jeśli szukamy do ogrodu trawy, która potrafi przetrwać długie nieobecności, to kostrzewa sina jest właśnie jednym z tych gatunków.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl