Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

  • nowość

Kostrzewa gautiera PIC CARLIT

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Kostrzewa GAUTIERA PIC CARLIT

Festuca glautiera

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-20 cm

Piękna i bardzo popularna trawa zwana potocznie niedźwiedzim futrem. Tworzy bardzo gęste poduchy, sztywnych soczyście zielonych liści. Świetnie prezentuje się na wszelkiego rodzaju skalniakach, murkach kwiatowych, w kompozycjach i zestawieniach z innymi roślinami, gdzie swoim nietypowym charakterem dodaje finezji i uroku. Odmiana 'Pic Carlit' jest bardziej zwarta i gęsta niż zwykła kostrzewa Gautiera, dzięki czemu rośnie nieco wolniej, a przez to jest bardziej długowieczna. Tworzy bardzo zwarte, nastroszone kępki igiełkowatych, zielonych liści. Dorasta do ok 10 -20 cm wysokości, jej cenną cechą jest zimozielone ulistnienie.

 

Gatunek ten, jak większość kostrzew charakteryzuje się niewielkimi wymaganiami. Dobrze rośnie na wszystkich przeciętnych glebach ogrodowych na miejscach słonecznych i pół cienistych. Jest całkowicie mrozoodporna, w okresie suszy wymaga podlewania.

 

Kostrzewa Gautiera świetnie prezentuje się wśród kamieni oraz w zestawieniach z innymi roślinami o lżejszym i delikatniejszym pokroju. Najlepiej sadzić po kilka sztuk obok siebie. Ciekawie wygląda też jako wykończenie rabat sadzona na brzegach, przy ścieżkach, jako obwódki itp. Warto pamiętać, że kostrzewa ta rozrasta się dość szybko, dlatego sadząc kilka sztuk obok siebie warto od razu zachować odpowiednią odległość tj. minimum 50-60 cm.

 

Zastosowanie

Ze względu na ciekawy pokrój jaki tworzy warto ją umieszczać w wyeksponowanych miejscach. Dobrze zadarnia teren wokół wysoko rosnących roślin, komponuje się dobrze z drzewami, krzewami na pniu i wysokimi bylinami. Jest niezawodna w kompozycji z iglakami i krzewami ozdobnymi. Można ją też sadzić w pojemnikach i na skalniakach.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl