Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Krzewuszka Cudowna VARIEGATA

59 Towar dostępny - 59 sztuk
Wysyłka w: od 25 marca
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Krzewuszka Cudowna VARIEGATA

Weigela florida 'Variegata'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 3 letnia

Wysokość : ok. 50 cm (na jesień, roślina przycinana jest na wysokość ok. 5 cm).

Krzewuszki to urocze krzewy, które zaczynają kwitnienie, gdy kończą je rododendrony i azalie. 'Variegata' to posiada piękne liście, jest to jedna z najładniejszych krzewuszek.

Krzew dorasta do 2,5m szerokości i wysokości, ma luźny pokrój, pędy wyprostowane, mało nierozgałęzione. Pędy zewnętrzne się przewieszają. Warto go lekko formować, by dawać mu bardziej zwarty pokrój. 'Variegata' to odmiana silnie rosnąca.

Odmiana posiada barwne liście: zielone z jasną obwódką w kolorze żółtym. Na ich tle pięknie wyglądają różowe kwiaty. Dzwonkowate lejkowate małe kwiatuszki obsypują krzew obficie na przełomie maja i czerwca.

Krzewuszki lubią żyzne i przepuszczalne podłoże, jednak zadowolą się i będą kwitły także na przeciętnych glebach, byle dostatecznie wilgotnych. Rośliny nie tolerują bowiem suszy, zwłaszcza w czasie kwitnienia.

Są tolerancyjne względem pH: od kwaśnego po słabo zasadowy.

Krzewuszki można sadzić na stanowiskach słonecznych do półcienistych.  Krzewy są odporne na mróz. Jednak w wyjątkowo surowe zimy może nadmarznąć, późne wiosenne przymrozki potrafią też uszkodzić uśpione pąki kwiatowe. Dlatego lepiej wybierać dla nich stanowiska osłonięte przed wiatrem. Uszkodzenia mrozowe roślina szybko regeneruje - po przycięciu wypuszcza nowe pędy.

Krzewy dobrze znoszą przesadzanie i przycinanie, które wykonujemy po kwitnieniu.  Rośliny niezwykle rzadko atakowane są przez choroby czy szkodniki.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl