Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Lawenda MUNSTEAD

Kod produktu: B608-538CE
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik C-1,5
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 10-30 cm
Cena: 10,90 zł 10.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Lawenda MUNSTEAD

Lavandula angustifolia 'Munstead'

Lawendy wąskolistne to wartościowe aromatyczne rośliny o wielu zaletach. Kwitną długo i obficie a ich srebrne zimozielone ulistnienie sprawia, że zdobią ogród przez cały sezon i dodatkowo zimą.

Srebrne ulistnienie lawendy 'Munstead' utrzymuje się przez cały rok, a fioletowe kwiaty pojawiają się przez na przełomie czerwca i lipca. Roślinę zaliczamy do krzewinek, co oznacza, że z wiekiem u nasady jej pędy drewnieją. Ze zdrewniałej podstawy wyrastają zielne części, które w polskich warunkach dorastają do ok. 40cm wysokości. Liście są drobne, kutnerowate w ozdobnym srebrnym kolorze, sprawiają, że lawenda wąskolistna 'Munstead' stanowi całoroczną atrakcję ogrodu.

W czerwcu pojawiają się długie, bezlistne łodyżki zakończone cennymi fioletowymi pięknie pachnącymi kwiatami. Obfite kwitnienie przypada na koniec czerwca i lipiec. Pochodzącej z basenu Morza Śródziemnego roślinie powinniśmy zapewnić warunki uprawy podobne do rodzimych. Powinna więc mieć sucho i ciepło, gleba musi być dobrze zdrenowana. Najlepiej czuje się na południowej wystawie, ponieważ rośnie dobrze tam, gdzie ma dużo słońca. Zaletą jej upodobań do suchych gleb jest to, że dobrze znosi susze, które coraz częściej panują u nas latem.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl