Lawenda MUNSTEAD

0 Towar niedostępny
10,90 zł 10.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Lawenda MUNSTEAD

Lavandula angustifolia 'Munstead'

Stan: pojemnik C-1,5

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 10-30 cm

Lawendy wąskolistne to wartościowe aromatyczne rośliny o wielu zaletach. Kwitną długo i obficie a ich srebrne zimozielone ulistnienie sprawia, że zdobią ogród przez cały sezon i dodatkowo zimą.

Srebrne ulistnienie lawendy 'Munstead' utrzymuje się przez cały rok, a fioletowe kwiaty pojawiają się przez na przełomie czerwca i lipca. Roślinę zaliczamy do krzewinek, co oznacza, że z wiekiem u nasady jej pędy drewnieją. Ze zdrewniałej podstawy wyrastają zielne części, które w polskich warunkach dorastają do ok. 40cm wysokości. Liście są drobne, kutnerowate w ozdobnym srebrnym kolorze, sprawiają, że lawenda wąskolistna 'Munstead' stanowi całoroczną atrakcję ogrodu.

W czerwcu pojawiają się długie, bezlistne łodyżki zakończone cennymi fioletowymi pięknie pachnącymi kwiatami. Obfite kwitnienie przypada na koniec czerwca i lipiec. Pochodzącej z basenu Morza Śródziemnego roślinie powinniśmy zapewnić warunki uprawy podobne do rodzimych. Powinna więc mieć sucho i ciepło, gleba musi być dobrze zdrenowana. Najlepiej czuje się na południowej wystawie, ponieważ rośnie dobrze tam, gdzie ma dużo słońca. Zaletą jej upodobań do suchych gleb jest to, że dobrze znosi susze, które coraz częściej panują u nas latem.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl