Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Lawenda SENTIVIA BLUE

0 Towar niedostępny
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Lawenda SENTIVIA BLUE

Avandula angustifolia 'Sentivia Blue'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20 cm

Lawenda Sentivia Blue jest odmianą o zwartej, kompaktowej budowie, wcześnie kwitnącą (od połowy maja do połowy czerwca), osiągającą wysokość do 35-40 cm.  Obficie kwitnie, przyciągając liczne motyle i pszczoły. Kwiatostany lawendy Sentivia Blue mają bardzo atrakcyjny, intensywny niebieski kolor.

Warunki uprawy lawendy wąskolistnej: stanowisko mocno nasłonecznione; gleby ciepłe, suche, luźne, bogate w wapń, umiarkowanie wilgotne.Po posadzeniu, pędy młodych roślin przycina się, by pobudzić krzewienie. W przypadku dojrzałych lawend, usuwa się obumarłe pędy w kwietniu, a drugi raz przycina się roślinę po przekwitnięciu. Nie zaleca się ściółkowania lawendy materiałami utrzymującymi w podłożu wilgoć; nadmiar wody jest szkodliwszy niż okresowa susza.

Lawendę wysadza się wzdłuż ogrodowych alejek, na skarpach, skalniakach, okółkach. Można z niej stworzyć niski żywopłot.

Kwitnienie: czerwiec - sierpień. Kwitnące kwiatostany przyciągają owady, szczególnie licznie pszczoły i motyle.

Wykorzystanie: pozyskiwane z lawendy wonne olejki eteryczne są wykorzystywane na skalę przemysłową w kosmetyce, lecznictwie oraz do aromatyzowania potraw. ceniony jest miód lawendowy otrzymywany z wielkich plantacji w krajach śródziemnomorskich. Zapach lawendy wykorzystuje się do odświeżania powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych oraz odstraszania moli.

 
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl