Lilak Koreański Miss Kim

0 Towar niedostępny
17,90 zł 17.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Lilak Koreański MISS KIM

Syringa patula Miss Kim

Stan : pojemnik P-15

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 30-40 cm

Lilak koreański 'Miss Kim' jest odmianą, która kwitnie odrobinę później niż większość znanych nam lilaków, bo w czerwcu,  jest średniej wielkości krzewem dorastającym do 150-200 cm wysokości o luźnym, rozłożystym pokroju, który można łatwo kontrolować i formować, gdyż roślina dobrze znosi cięcie. 

 'Miss Kim' jest odmianą, która - jak na lilaka - zakwita dość późno, bo w czerwcu, dzięki czemu miłośnikom lilaków pozwala cieszyć się pięknymi kwiatami odrobinę dłużej. Na krzewie pojawiają się liczne biało-fioletowe pachnące wiechy gęstych kwiatów, które niestety po ścięciu szybko więdną w wazonie, dlatego warto pozostawić je na krzewie i tam podziwiać. Warto odnotować, że odmiana ta, nie daje odrostów korzeniowych, dlatego nie będzie wymagała corocznej, wiosennej walki z tym charakterystycznym dla tej grupy roślin i męczącym zjawiskiem.

Jesienią z kolei ciemnozielone liście wybarwiają się na kolor czerwony, sprawiając, że okaz po raz kolejny w roku zmienia swoje oblicze i staje się przez to jeszcze bardziej atrakcyjny. Lilak koreański 'Miss Kim' rośnie i obficie kwitnie na stanowisku słonecznym w wilgotnym podłożu.

Jest to roślina, która dobrze będzie rosła w zwykłej ziemi z naszego ogrodu przy odpowiedni zasilaniu krzewu nawozami wieloskładnikowym bądź naturalnymi, choć warto zapewnić roślinie lepszy start i wypełnić wykopany pod nią dołek świeżą ziemią, którą można zakupić w każdym sklepie ogrodniczym.

Nawożenie pobudzi roślinę do wzrostu, krzewienia się po cięciu i obfitego kwitnienia, dlatego warto o nim pamiętać.

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl