Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Lilak Koreański Miss Kim

Kod produktu: A87C-9943B
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P15
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
ok. 30-40 cm
Cena: 21,90 zł 21.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Lilak Koreański MISS KIM

Syringa patula Miss Kim

 

Lilak koreański 'Miss Kim' jest odmianą, która kwitnie odrobinę później niż większość znanych nam lilaków, bo w czerwcu,  jest średniej wielkości krzewem dorastającym do 150-200 cm wysokości o luźnym, rozłożystym pokroju, który można łatwo kontrolować i formować, gdyż roślina dobrze znosi cięcie. 

 'Miss Kim' jest odmianą, która - jak na lilaka - zakwita dość późno, bo w czerwcu, dzięki czemu miłośnikom lilaków pozwala cieszyć się pięknymi kwiatami odrobinę dłużej. Na krzewie pojawiają się liczne biało-fioletowe pachnące wiechy gęstych kwiatów, które niestety po ścięciu szybko więdną w wazonie, dlatego warto pozostawić je na krzewie i tam podziwiać. Warto odnotować, że odmiana ta, nie daje odrostów korzeniowych, dlatego nie będzie wymagała corocznej, wiosennej walki z tym charakterystycznym dla tej grupy roślin i męczącym zjawiskiem.

Jesienią z kolei ciemnozielone liście wybarwiają się na kolor czerwony, sprawiając, że okaz po raz kolejny w roku zmienia swoje oblicze i staje się przez to jeszcze bardziej atrakcyjny. Lilak koreański 'Miss Kim' rośnie i obficie kwitnie na stanowisku słonecznym w wilgotnym podłożu.

Jest to roślina, która dobrze będzie rosła w zwykłej ziemi z naszego ogrodu przy odpowiedni zasilaniu krzewu nawozami wieloskładnikowym bądź naturalnymi, choć warto zapewnić roślinie lepszy start i wypełnić wykopany pod nią dołek świeżą ziemią, którą można zakupić w każdym sklepie ogrodniczym.

Nawożenie pobudzi roślinę do wzrostu, krzewienia się po cięciu i obfitego kwitnienia, dlatego warto o nim pamiętać.

 

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl