Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Liliowiec Ogrodowy FORTUNE TELLER

0 Towar niedostępny
12,90 zł 12.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Liliowiec Ogrodowy FORTUNE TELLER

Heherocallis hybrida 'Fortune Teller'

Stan : pojemnik P-13

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 10-15 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm)

Należy do rodziny Hemerocallidaceae-liliowcowate. Liliowce pochodzą z Azji, głównie z Japonii i Chin. Roślina ma grube, mięsiste korzenie sięgające w głąb gleby i dzięki temu wytrzymuje suszę. Liście są równowąskie, łukowato wygięte na zewnątrz Ponad liście wyrastają nagie, bezlistne pędy, na końcach których osadzone są kwiaty barwy jasnofioletowej. Kwiaty przystrojone piękną falbaną, bardzo duże, mogą osiągać nawet do 14 cm średnicy.

Kwitnie od czerwca do sierpnia. Każdy kwiat kwitnie jeden dzień, jednak szybko pojawiają się kolejne, dzięki czemu roślina stanowi ozdobę wielu ogrodów przez kilka miesięcy. Rośnie na każdej przeciętnej glebie, choć najlepiej na żyznej, próchniczej i nieco wilgotnej. Stanowisko może być zarówno słoneczne, jak i półcieniste. Jest to roślina niewybredna i odporna na mróz. Polecana na rabaty, znakomicie nadaje się do obsadzania brzegów zbiorników wodnych oraz sadzenia w grupach na trawnikach.

Liliowce dzięki swej nieprzeciętnej urodzie mogą być w różny sposób wykorzystane w ogrodach przydomowych. Najczęściej sadzi się je na rabatach z innymi bylinami, ale zależnie od docelowej wielkości mogą też stanowić ozdobę donic na tarasach i balkonach. Gatunek ten można sadzić pojedynczo lub w niewielkich grupach.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl