Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Marchew AMSTERDAM

Kod produktu: 9502-110C5
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 3,60 zł 3.60
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona marchwi AMSTERDAM

Marchew AMSTERDAM (łac. Doucus carota) należy do odmian wczesnych oraz niezwykle plennych. Przeznaczona jest ona zarówno do uprawy polowej, jak i pod osłony. Z uwagi na zawartość składników odżywczych, marchewka jest niezwykle cenionym warzywem w codziennej diecie. Zawiera ona beta-karoten oraz witaminy z grupy B oraz witaminę H, PP, E, K, a także wiele innych niezbędnych minerałów. Cechuje ją niezwykle soczysty, słodki oraz kruchy miąższ, co sprawia, że odmiana amsterdamska świetnie nadaje się do suszenia, ale również do spożywania na surowo, w postaci soków lub surówek.

Marchew AMSTERDAM jest przeznaczona do wczesnej oraz średniowczesnej uprawy w polu i pod osłonami. Wysiew odbywa się od marca do kwietnia, bezpośrednio do gruntu. Dojrzałe marchewki są gotowe do zbioru już na początku lipca. Okres wegetacji tejże marchwi, waha się od 100 do 120 dni. Odmianę tę, charakteryzuje niezwykle wyraźny, ciemnopomarańczowy kolor oraz stosunkowo niska nać. Jej korzenie, przeciętnie osiągają długość od 12 do 16 centymetrów. Posiadają regularny, lekko wydłużony kształt o tępym zakończeniu. Ich cechą charakterystyczną jest również dość wysoka odporność na pękanie. Walec osiowy, należy do cienkich i zajmuje mniej więcej jedną trzecią średnicy całego korzenia. Jego kolor jest nieco ciemniejszy. Plenność marchwi AMSTERDAM jest bardzo wysoka. W przypadku uprawy inspektowej, z ara możliwe jest uzyskanie aż 250 kg plonów, zaś w przypadku uprawy polowej, wielkość ta może sięgać nawet 450 kilogramów.

Do wysiewu marchwi AMSTERDAM zalecane są lekkie, wilgotne, próchnicze oraz piaszczysto-gliniastych gleby. Najlepiej o niewielkiej zawartości azotu. PH z kolei, powinno wahać się od 6-6,8. Nie powinno się także wapnować, ani nawozić pól obornikiem przed wysiewem oraz siać jej tam, gdzie wcześniej uprawiane były rośliny takie jak: ziemniaki, seler, burak, brukselka, pietruszka, groch, czy fasola. Do idealnych przedplonów zaliczane są z kolei: por, kalarepa, zboża, kukurydza, kalafior czy kapusta.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl