Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Marchew BERLIKUMER

Kod produktu: B773-5605C
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 3,50 zł 3.50
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona marchwi BERLIKUMER

Znana i ceniona późna odmiana marchwi jadalnej (Daucus carota), bardzo smaczna, szczególnie polecana na zbiór jesienny. Doskonała zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i przechowywania przez długi czas oraz produkcji przetworów takich jak przeciery czy soki. Wyróżnia się dużą zawartością witaminy C i beta-karotenu. Wysoka zawartość naturalnych cukrów sprawia, że marchew odmiany Berlikumer cechuje przyjemny, słodki smak.
Wykształca stosunkowo długie, cylindryczne i wyrównane korzenie o intensywnym, ciemnopomarańczowym kolorze. Są walcowate, tępo zakończone, długości od 15 do 20 cm. Nie zielenieją i nie wykazują skłonności do pękają; gromadzenie azotanów zachodzi w niewielkim stopniu. 

Marchew Berlinkumer - warunki uprawy

Okres wegetacji marchwi odmiany Berlinkumer wynosi około 150 dni. Siew do gruntu przeprowadza się od kwietnia do maja; zbiór w pełni wykształconych korzeni ma miejsce we wrześniu i październiku. Marchewki pochodzące z siewu w późniejszym terminie można z powodzeniem przechowywać przez całą zimę. 
Marchew wymaga lekkiej, piaszczysto-gliniastej, ale zarazem żyznej gleby o odczynie obojętnym do delikatnie zasadowego (maksymalne pH 6,0 - 6,8). Najlepiej siać ją w drugim roku po oborniku. Pozwoli to uzyskać doskonałej jakości, wyrównane plony. Odmiana Berlinkumer daje lepsze oraz większe plony podczas uprawy na redlinach. Nie należy dopuszczać do zalegania wody w podłożu - może to prowadzić do gnicia korzeni.
Stanowisko powinno być słoneczne - dzięki temu korzenie marchwi będą słodsze.
Marchew warto siać w towarzystwie warzyw cebulowych, odstraszających połyśnicę marchwiankę. Polecanym przedplonem są warzywa krzyżowe (kapusta, kalafiory, kalarepa) oraz zboża i kukurydza. Nie zaleca się siania marchwi po innych warzywach korzeniowych (buraki, ziemniaki, seler) oraz motylkowatych (fasola, groch) lub w ich towarzystwie.

W opakowaniu znajduje się 5 g nasion marchwi odmiany Berlinkumer. Każda paczka opatrzona jest datą przydatności do siewu; zawiera również skrócone informacje na temat zasad uprawy rośliny.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl