Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Marchew KAROTELA

Kod produktu: FD5C-152E1
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 4,20 zł 4.20
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona marchwi KAROTELA

Karotela to popularna odmiana marchwi średniowczesnej, w typie nantejskim. Nadaje się do wczesnej uprawy gruntowej, w tym szczególnie polecana jest do wczesnej uprawy marchwi pęczkowej. Okres wegetacji wynosi 100-110 dni, dlatego Karotela nadaje się do dwukrotnego siewu w ciągu roku - nasiona wysiewa się bezpośrednio do gruntu od marca do kwietnia (zbiór letni) lub w połowie lipca (zbiór jesienny).


Marchew Karotela wyróżnia się długimi i kształtnymi korzeniami długości 19-21 centymetrów, owalnymi i zaokrąglanymi na końcach. Odmiana nadaje się do bezpośredniej konsumpcji (surówki, świeże soki) oraz do krótkiego przechowywania. Miąższ jest bogaty w karoten, stąd też korzenie są intensywnie pomarańczowe. Zawierają ponadto cenne witaminy z grupy B, H, PP, E i K oraz dobroczynne dla zdrowia minerały. Do najważniejszych należą: potas, fosfor, żelazo, wapń, magnez.

Odmiana nie ma wysokich wymagań gruntowych, dlatego nadaje się do uprawy amatorskiej. Karotela może być uprawiana w całej Polsce, do wzrostu wymaga temperatury rzędu 5-35 stopni Celsjusza. Optymalną temperaturą dla prawidłowego wzrostu marchwi jest 15-21 stopni Celsjusza, a duży poziom nasłonecznienia zapewnia słodki smak marchwi oraz wyższą zawartość karotenu w miąższu. Najlepsze plony można uzyskać podczas uprawy na przepuszczalnej i żyznej glebie o umiarkowanym poziomie wilgotności. Właściwym pH gleby jest 6,0 - 6,8. Przy wysokich temperaturach korzenie marchwi mają tendencję do skracania się i zwiększania obwodu, natomiast przy zbyt niskich temperaturach wydłużają się i tracą objętość.

Bezpośrednio przed siewem marchwi odmiany Karotela nie zaleca się nawozić pół obornikiem lub stosować wapna - tak przygotowana gleba powinna odpocząć kilka miesięcy przed siewem. Marchew można wysiewać po przedplonie takim jak: zboża, kukurydza, pory, kapusta, kalafior, kalarepa. Stanowiska, na których wcześniej były uprawiane buraki, selery, kapusta brukselska, pietruszka, groch oraz fasola nie są polecane do uprawy marchwi w kolejnym roku.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl