Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Mieszanka kwiatów Pnąca NASIONA

Kod produktu: DFC6-73535
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 5,60 zł 5.60
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona mieszanki kwiatów Pnących

Osiągające nawet 3 metry wysokości rośliny pnące to wspaniałe uzupełnienie każdego ogrodu. Nasiona firmy Polan, występujące jako "Mieszanka Roślin Pnących" nie potrzebują nadzwyczajnych warunków do wyrośnięcia. Jedna paczka dwugramowa w zupełności wystarczy, żeby ozdobić dużą część ogrodu, balkonu lub altany.  

Mieszanka kwiatów pnąca uprawiana jest ze względu na swoje liczne walory dekoracyjne. Dzięki takim kwiatom jak wilec, fasolnik egipski, groszek pachnący, fasola tyczna czy nasturcja wysoka można ozdobić każdą ścianę, płot lub budynek użytkowy. Rośliny można przycinać w zależności od swoich upodobań. Mogą osiągać zarówno 3 metry wysokości, jak i 0,5 metra - jeśli zajdzie taka potrzeba. Przeważające kolory kwiatów to fiolet i róż, ale można znaleźć żółte, białe i niebieskie odmiany. 

Nasiona najlepiej wyrastają w drugiej połowie marca. W ostateczności w pierwszej połowie kwietnia, w zależności od pogody w danym roku. W marcu najlepiej umieszczać je w skrzynkach lub doniczkach. Kwiaty najlepiej wyrastają będąc pod osłoną. W kwietniu z kolei można je umieszczać bezpośrednio do gruntu, kiedy nie grożą im już regularne przymrozki. 

Mieszanka roślin pnących powinna mieć stały dostęp do światła słonecznego. Ze względu na umiejscowienie przy ścianie często nie jest to możliwe, ale promienie powinny docierać do roślin przez większą część dnia. Nie bez znaczenia jest rodzaj gleby, która powinna zawierać składniki mineralne. Najlepiej zainwestować w dodatkową ziemię ogrodową, zwłaszcza w przypadku, kiedy umieszczamy nasiona w skrzynkach czy donicach. 

Rośliny naturalnie potrzebują dużo wilgoci. Kwiaty wyrosną najlepiej przy regularnym podlewaniu, jeśli akurat panują dłuższe okresy suszy. Kwiaty rosną przed jeden sezon. Ich kwitnienie rozpoczyna się w kwietniu, a kończy w okolicach września, rzadziej października. Pierwsze wschody roślin występują już po 3 tygodniach od zasadzenia, jeśli temperatura osiąga około 20°C. Najlepiej prezentują się latem, kiedy osiągają największy wzrost oraz różnorodność kolorystyczną. 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl