Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Miskant Chiński GOLD BAR

Kod produktu: F0E0-5450F
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P14
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 30-40 cm (przycinana jest na wysokość 5 cm).
Cena: 26,90 zł 26.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Miskant Chiński GOLD BAR

Miscanthus sinensis 'Gold Bar'

Miskanty to mało wymagające, dobrze zimujące w naszym klimacie wysokie trawy ozdobne. 'Gold Bar' to godna wyróżnienia niska odmiana, która stanowi świetny akcent i kolorystyczny, i strukturalny.

 

Miskant Chiński 'Gold Bar' wytwarza szerokie i sztywne źdźbła, z charakterystycznymi poprzecznymi, żółtymi paskami. Odmianę 'Gold Bar' wyróżnia wyprostowanych pokrój, liście tylko w niewielkich stopniu wyginają się na końcach. Cętki nie od razu pojawiają się na źdźbłach, lecz w miarę wzrostu rośliny. Dlatego nie należy się denerwować, że sprzedano nam złą odmianę. Tworzy zwarte kępy sięgające do 60-80cm wysokości. Miskant dość późno rusza z wegetacją, bo dopiero w maju, ale szybki wzrost sprawia, że już w czerwcu roślina dobrze wygląda na rabacie. Jest to odmiana, której główną ozdobą są liście. 'Gold Bar' zakwita późno lub wcale. Kwiaty mają kolor rudy.

Miskanty lubią słońce i wodę. Przy stale wilgotnym (nie mokrym) podłożu, w pełnym słońcu będą pięknie rosły i kwitły, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również urośnie. Rośliny preferują podłoże umiarkowanie żyzne i żyzne, są tolerancyjne względem pH, lecz najlepiej rosną na lekko kwaśnym podłożu. Miskant Chiński poradzi sobie na glebach przeciętnych, nie jest bowiem rośliną żarłoczną i wystarczy mu jesienna pryzma z kompostu raz na 2-3 lata.

Jedyne czego wymagają to, by gleba była dobrze zdrenowana, wilgotna, ale nie ze stagnującą wodą. W przypadku ciężkich gleb należy wykonać drenaż i wzbogacić ją kompostem podczas sadzenia rośliny. Młode egzemplarze osłaniamy na zimę. Kłosy miskanta warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl