Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Miskant Chiński GOLD BAR

Kod produktu: F0E0-5450F
Dostępność: brak towaru
Stan:
pojemnik P14
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok. 30-40 cm (przycinana jest na wysokość 5 cm).
Cena: 26,90 zł 26.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Miskant Chiński GOLD BAR

Miscanthus sinensis 'Gold Bar'

Miskanty to mało wymagające, dobrze zimujące w naszym klimacie wysokie trawy ozdobne. 'Gold Bar' to godna wyróżnienia niska odmiana, która stanowi świetny akcent i kolorystyczny, i strukturalny.

 

Miskant Chiński 'Gold Bar' wytwarza szerokie i sztywne źdźbła, z charakterystycznymi poprzecznymi, żółtymi paskami. Odmianę 'Gold Bar' wyróżnia wyprostowanych pokrój, liście tylko w niewielkich stopniu wyginają się na końcach. Cętki nie od razu pojawiają się na źdźbłach, lecz w miarę wzrostu rośliny. Dlatego nie należy się denerwować, że sprzedano nam złą odmianę. Tworzy zwarte kępy sięgające do 60-80cm wysokości. Miskant dość późno rusza z wegetacją, bo dopiero w maju, ale szybki wzrost sprawia, że już w czerwcu roślina dobrze wygląda na rabacie. Jest to odmiana, której główną ozdobą są liście. 'Gold Bar' zakwita późno lub wcale. Kwiaty mają kolor rudy.

Miskanty lubią słońce i wodę. Przy stale wilgotnym (nie mokrym) podłożu, w pełnym słońcu będą pięknie rosły i kwitły, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również urośnie. Rośliny preferują podłoże umiarkowanie żyzne i żyzne, są tolerancyjne względem pH, lecz najlepiej rosną na lekko kwaśnym podłożu. Miskant Chiński poradzi sobie na glebach przeciętnych, nie jest bowiem rośliną żarłoczną i wystarczy mu jesienna pryzma z kompostu raz na 2-3 lata.

Jedyne czego wymagają to, by gleba była dobrze zdrenowana, wilgotna, ale nie ze stagnującą wodą. W przypadku ciężkich gleb należy wykonać drenaż i wzbogacić ją kompostem podczas sadzenia rośliny. Młode egzemplarze osłaniamy na zimę. Kłosy miskanta warto zostawić na rabacie do wiosny, np. związane w snopek - będą zdobić ogród zimą, a przy okazji stanowić świetną ochronę przed mrozem, przed zbieraniem się śniegu i wody w centralnej części kępy. Wiosną należy je usunąć, by zrobić miejsce nowym źdźbłom.

 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl