Miskant Chiński GRAZIELLA

0 Towar niedostępny
13,90 zł 13.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Miskant Chiński GRAZIELLA

Miscanthus sinensis 'Graziella'

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20-30 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

'Graziella' wytwarza wysokie łukowate wygięte - przewieszające się w 3/4 wysokości - wąskie źdźbła. Są one zielone, tworzą regularną zwartą wyprostowaną kępę osiągającą 150cm wysokości o średnicy 80-100cm. Jesienią ładnie się przebarwiają na rudoczerwone kolory. Miskant dość późno rusza z wegetacją, bo dopiero w maju, ale szybki wzrost sprawia, że już w czerwcu roślina dobrze wygląda na rabacie.

Charakterystyczne dla miskantów kwiatostany pojawiają się późnym latem (już w sierpniu) obficie. Początkowo są barwy białej, następnie lekko czerwonej, wystają ponad zgrabną kępę liści - roślina osiąga wtedy nawet do 200cm wysokości. W miarę przekwitania przybierają puszystą formę, nic nie tracąc na uroku. W tej postaci pozostają na roślinie aż do wiosny, stanowiąc atrakcję ogrodu także zimą. 

Miskanty lubią słońce i wodę. Przy stale wilgotnym (nie mokrym) podłożu, w pełnym słońcu będą pięknie rosły i kwitły, ciesząc właściciela ogrodu przez większość sezonu - także zimą. W lekkim półcieniu roślina również urośnie.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl