Wszystkie rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Miskant Chiński ROTER PFEIL

Kod produktu: 912D-38809
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Przedsprzedaż - Wysyłka po 20 marca
Stan:
pojemnik P14
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
ok. 20-40 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).
Cena: 26,90 zł 26.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Miskant Chiński ROTER PFEIL 

Miscanthus sinensis 'Roter Pfeil'

 

'Roter Pfeil' należy do średnio wysokich miskantów gdyż osiąga w czasie kwitnienia ponad 1,8 m. Wśród licznych odmian tego gatunku wyróżnia się dość wczesnym okresem kwitnienia (VIII) oraz bardzo efektownym wybarwieniem liści już od końca lata. Wytwarza ciemno czerwone kwiatostany wpadające w odcienie purpury, zaś w miarę przekwitania zamieniają się one w srebrzyste, puchate pióropusze. Jego szerokie liście dość szybko przybierają czerwone, pomarańczowe, a nawet miedziane odcienie, co pięknie kontrastuje z białą barwą kwiatów o tej porze.

Miskant najlepiej rośnie na w miarę wilgotnych i żyznych glebach, na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych. Warto pamiętać, że chociaż miskant jest gatunkiem szybko rosnącym to nie należy do traw inwazyjnych, które rozrastają sie w niekontrolowany sposób. Jego kłącza są krótkie, dlatego przez długie lata miskant rozrasta się w postaci zwartej kępy, która co roku silniej się zagęszcza. W pierwszych dwóch latach po posadzeniu najlepiej okryć miskanty przed zimą przysypując nasadę pędów warstwą kory. Zeszłoroczne liście należy ściąć wiosną gdy miną groźne mrozy. Kiedy kępa dostatecznie się rozrośnie miskant wytrzymuje zimy bez okrycia.

Miskanty są cenionymi trawami ozdobnymi o pięknych liściach i kwiatach. Pięknie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Miskant jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl