Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

  • nowość

Miskant chiński LITTLE ZEBRA

12 Towar dostępny - 12 sztuk
Wysyłka w: 7 dni roboczych
15,90 zł 15.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Miskant chiński Little zebra

Miscanthus

Stan : pojemnik C-2

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 20-30 cm (jesienią przycinana jest na wysokość 5 cm).

Trawa ozdobna o powolnym wzroście i poprzecznie paskowanych liściach. Jest karłowatą mutacją, której kępy osiągają około 70 cm wysokości, cechuje się bardzo gęstym pokrojem i wąskimi, zwisającymi liśćmi. Cechą najbardziej charakterystyczną są poprzeczne, złociste prążki na liściach oraz ciemno różowe kwiaty pojawiające się ponad liśćmi od września. Dodatkowo odmiana ta wyróżnia się wśród innych miskantów paskowanych tym, że jej liście są węższe i zwisają równomiernie w dół kępy niemal do samej ziemi. Jesienią liście nabierają brunatnych odcieni, a kwiatostany płowieją, stanowiąc ozdobę aż do zimy. W trakcie kwitnienia wysokość sięga 120 cm.

Miskant najlepiej rośnie na w miarę wilgotnych i żyznych glebach, na stanowiskach słonecznych lub lekko ocienionych. Odporny na warunki miejskie i lekkie zasolenie. Dość odporny na mróz.

Miskanty są cenionymi trawami ozdobnymi o pięknych liściach i kwiatach. Pięknie prezentują się sadzone w grupach lub pojedynczo wśród innych bylin lub niższych traw ozdobnych. Miskant jest świetną propozycją na rabaty, do sadzenia w okolicach oczka wodnego oraz do tworzenia masowych nasadzeń w dużych ogrodach naturalistycznych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl