Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Morela i Śliwa na JEDNYM drzewie DUO

0 Towar niedostępny
27,90 zł 27.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

MORELA GOLDRICH I ŚLIWA CACANSKA NAJBOLIA

Stan: roślina kopana- zabezpieczona na czas transportu

Podkładka: Ałycza

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: ok. 150 cm

MORELA GOLDRICH

Goldrich to odmiana amerykańska. Drzewo roś­nie średnio silnie, tworzy szeroką, rozłożystą koronę. Owoce dojrzewają na początku sierpnia, 6-8 dni po odmianie Early Orange. Lepiej owocuje w "towarzystwie" innych odmian moreli. Zarówno odporność na mróz jak i choroby jest wystarczająca jak na warunki klimatyczne Polski. 

Owoce są duże, o masie 60-100 g (pojedyncze osiągają nawet 150 g), atrakcyjne, owalne, nieco spłaszczone. Skórka pomarańczowa, z niewielkim czerwonym rumieńcem. Miąższ jasnopomarańczowy, zwięzły, lekko aromatyczny, smaczny. Pestka średniej wielkości lub duża, owalna, częściowo przylega do miąższu.

ŚLIWA CACANSKA NAJBOLIA

Odmiana o dość silnym wzroście, szybko wchodząca w owocowanie, bo już w 2-3 roku po posadzeniu. Plonuje niezwykle obficie ( co można zobaczyć na poniższych zdjęciach) i corocznie. Wymaga jednak zapylaczy (odmiana obcopylna). Owoce głównie z przeznaczeniem na przetwory: marmolady, powidła. Używane także do ucieranych ciast ze śliwkami  . Dojrzałość zbiorcza przypada na przełom sierpnia i września.

Owoce są duże (ok. 55g), owalne. Skórka prawie czarna z intensywnym niebieskim nalotem. Miąższ średnio soczysty, deserowy, aromatyczny nieco cierpki, dobrze oddziela się od pestki.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl