Przerwa zimowa

 

Wysyłki rozpoczynamy w połowie marca 2018r.

Orlik Błękitny SPRING MAGIC ROSE AND WHITE

78 Towar dostępny - 78 sztuk
Wysyłka w: od 25 marca
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Orlik Błękitny SPRING MAGIC ROSE AND WHITE

Aquilegia caerulea 'Spring Magic Rose and White

Stan : pojemnik P-11

Wiek sadzonki : 2 letnia

Wysokość : ok. 80 cm

Bylina charakteryzująca się przepięknymi kwiatami w różowo-białym kolorze. Na środku kwiatu znajdują się przepiękne pręciki w żółtym kolorze,
które tworzą ładny kontrast z różowymi i białymi płatkami. Rośliny ogrodowe lubiące chłodne, półcieniste stanowiska z umiarkowanie wilgotną glebą.
Byliny ozdobne świetnie nadające się do wykorzystania w formie kwiatów ciętych. Ładnie wyglądają na rabatach w zestawieniach kolorystycznych z innymi bylinami.

Bylina wieloletnia należąca do rodziny jaskrowatych. Roślina ma wzniesiony pokrój oraz wydłużone liście na długich ogonkach. Silnie rozgałęziona. Wysokość dorosłej rośliny to 30-35 cm. W czasie kwitnienia dorasta do 80 cm wysokości. Kwiaty duże, bardzo dekoracyjne,  zaopatrzone w charakterystyczne, długie ostrogi. Kolor – biały. Kwitnie od maja do sierpnia. Owocem jest mieszek.

Roślina jest mało wymagająca - może rosnąć zarówno na stanowisku słonecznym jak i zacienionym (wtedy najobficiej kwitnie). Optymalne są podłoża piaszczysto-próchnicze o umiarkowanej wilgotności i średniej zawartości składników pokarmowych. Mrozoodporna. Odmianę z powodzeniem można wykorzystać jako ozdobę rabat oraz skalniaków. Szczególnie pasuje do ogrodów wiejskich. Niestety po przekwitnięciu jest mało dekoracyjna dlatego warto komponować ją z innymi gatunkami roślin. To interesująca propozycja do wazonów na kwiat cięty.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl