Obecnie czas wysyłki roślin to 14 dni.

 

 

PANSTEMON PALCZASTY HUSKER RED

130 Towar dostępny - 130 sztuk
Wysyłka w: 14 dni roboczych
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

PANSTEMON PALCZASTY HUSKER RED

Panstemon digitalis Husker Red

Stan: roślina w pojemniku P-11

Wiek sadzonki: 2 letnia

Wysokość: 10-15 cm

Penstemon palczasty 'Husker Red', to ciekawa bylina wytwarzająca 80cm kępy początkowo zielonych liści, które z czasem przybierają purpurową barwę i utrzymują ją do jesieni. W lipcu z kępy liści zaczynają wyłaniać się również bordowe łodygi osiągające 100 - 120cm wysokości łodygi zakończone dzwonkowatymi białoróżowymi kwiatostanami, zebranymi w spore wiechy. Roślina kwitnie do końca lipca, a następnie zawiązuje dekoracyjne czerwone owoce. Dzięki intensywnemu bordowo-czerwonemu ubarwieniu, penstemon jest dekoracyjne przez cały sezon.

Roślina nie jest szczególnie wymagająca w uprawie, dobrze rośnie na każdej przeciętnej glebie, szczególnie chętnie zaś na piaszczysto-gliniastej.

Preferuje stanowiska w pełnym słońcu oraz lekkim półcieniu o umiarkowanie wilgotnym podłożu oraz tym suchszym - ważne by przepuszczalnym, bez tendencji do stagnacji wody. Bylina jest tolerancyjna względem pH podłoża i dobrze zimuje na terenie całego kraju, z wyłączeniem najchłodniejszych rejonów - Suwalszczyzny i Podhala.

Dzięki wysokim kwiatostanom przypominającym dzwonki oraz wytrzymałości na niedobory wody roślina nadaje się do wkomponowania jej do coraz modniejszych łąk kwietnych.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl