Sprzedaż choinek trwa do 20 grudnia. Pozostałe rośliny są w przedsprzedaży z wysyłką na wiosnę.

Papryka GLORIA

Kod produktu: 725E-5299B
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Cena: 10,90 zł 10.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Bezpieczna i szybka dostawa
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Nasiona papryki GLORIA

Odmiana papryki Gloria cieszy się dużą popularnością oraz uznaniem wśród hodowców. Rekomendowana zarówno do bezpośredniego spożycia jak i wykonywania przetworów. Charakteryzuję się wyjątkowo dobrym smakiem. Przyjrzyjmy się jej z bliska. Jakie są jej wymagania oraz jak intensywnie owocuje? Ciekawi? Zaczynamy! 

Papryka Gloria to roślina o średniej sile wzrostu. Silnie rozkrzewia się na niższych partiach. Wymaga palikowania. Pędy rośliny są dość grube. Owoce, a więc to co najbardziej interesuję wszystkich plantatorów są wyjątkowe dorodne. Osiągają od 200 do 250 gram, a ich kształt to "blok". Jeśli owoce są jeszcze niedojrzałe mają ciemnozielony kolor. Wraz z osiągnięciem dojrzałości, papryka Gloria uzyskuje piękny, intensywny czerwony kolor. Co jest największą zaletą odmiany papryki Gloria? Jej owoce mają wyjątkowy, soczysty miąższ (7-10mm). W związku z tym, jest bardzo smaczna oraz wydajna przy wykonywaniu z niej przetworów. Zaleca się uprawę pod osłonami, gorzej nadaje się do uprawy w gruncie (trudniej uzyskać dobry plon). Odmiana Gloria nie wymaga szczególnych warunków glebowych, chociaż w glebie zasobnej w próchnicę, przepuszczalnej i luźnej owoce będą najbardziej okazałe. Jedyne o czym należy pamiętać, to oczywiście o odpowiednim poziomie nawodnienia (wilgotność podłoża na poziomie 70-75%) oraz regularnym przycinaniu pędów bocznych. Najlepiej paprykę Gloria posadzić w rozstawie 50x50 cm. Jest ciepłolubna, najlepiej jeśli w dzień zapewnimy jej temperaturę 22-27°C, a w nocy 16-18°C. Jeśli mamy ogrzewane tunele foliowe, możemy wysiać paprykę już marcu. Jeśli planujemy wysiać ją do gruntu lub nieogrzewanych tuneli, dobrym terminem będzie początek maja. Stanowisko powinno być mocno nasłonecznione. Co ważne, owoce po zerwaniu dobrze się przechowują. 

Dla kogo najlepsza będzie odmiana Gloria? 

Papryka Gloria rekomendowana jest do uprawy zarówno dla ogrodników amatorów, jak i profesjonalnych hodowców. Jest idealnym wyborem dla uprawy handlowej, ponieważ owoców małych lub niewybarwionych występuje stosunkowo mało. 

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ każde zamówienie jest profesjonalnie spakowane!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl