Obecny czas realizacji zamówień wynosi ok. 5 dni roboczych.

Pigwowiec JAPOŃSKI

Kod produktu: 297
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni roboczych
Stan:
roślina kopana, zabezpieczona na czas dostawy
Wiek sadzonki:
2 letnia
Wysokość:
ok 30-50 cm
Cena: 10,90 zł 10.90
ilość
- +
szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Szybka darmowa dostawa już od 1500 zł
Sprawdzone od lat pakowanie roślin
Bezpieczne
zakupy
Najwyższa jakość obsługi

Pigwowiec Japoński

Chaenomeles Japonica

Pigwowiec japoński to bardzo ciekawy krzew, posiada walory zarówno ozdobne jak i użytkowe. Wiosną jeszcze przed rozwojem liści zakwitają jego czerwone kwiaty, co wygląda naprawdę obłędnie. Zwłaszcza jeśli rośnie w szpalerze. Natomiast jesienią dojrzewają podobne do jabłek owoce, jednak znacznie mniejsze. W smaku są cierpkie i dość twarde, dlatego przeznacza się je zazwyczaj na przetwory. Cenione są nalewki z pigwowca japońskiego.

Owocowanie

Pigwowiec japoński daje owoce do złudzenia przypominające pigwę, albo jabłko. Skórka owocu jest twarda, zielono żółta, pokryta delikatnym meszkiem. W smaku są dość cierpkie, dlatego najczęściej lądują jako składnik przetworów oraz nalewek i suszek. Jak każde owoce zawierają sporą ilość witamin i minerałów. Dlatego warto je przetwarzać i spożywać w czasie zimy.

Wymagania

Najlepsze w pigwowcu japońskim jest to, iż ma bardzo małe wymagania względem podłoża. Rośnie dobrze nawet na dość suchym stanowisku, nie przeszkadza mu też lekkie ocienienie. To bardzo ciekawa roślina na żywopłoty, z której dodatkowo uzyskamy ciekawe i wartościowe owoce. Krzew ten jest rzadko atakowany przez choroby i szkodniki. Dobrze znosi cięcie, nadaje się na formowany żywopłot, tworzy mocno zagęszczoną ścianę gałęzi. Chętnie gnieżdżą się w nim ptaki śpiewające.

Do każdego zamówienia instrukcja gratis!

+ do zamówienia powyżej 1500 zł darmowa wysyłka!

Kontrolowana jakość!
Nadzór nad uprawami naszych roślin sprawuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper.pl