Zamówienia realizujemy wyłącznie drogą wysyłkową.

Już niedługo ruszamy ze sprzedażą pełnej oferty roślin :)

Piwonia Drzewiasta Japońska DWUKOLOROWA

0 Towar niedostępny
69,90 zł 69.90
dodaj do przechowalni
Ilość

Przerwa zimowa, wznawiamy wysyłki od około 25 marca.

Piwonia Drzewiasta Japońska Dwukolorowa

Paeonia Japanese Tree

Stan: roślina w pojemniku P-12
Wiek sadzonki: 2 letnia
Wysokość: 20-40 cm

Piwonia drzewiasta jest wieloletnią, niewysoką byliną osiągającą 0,5-1 m wysokości. Liście duże, zielone, trójdzielne, wyrastające na długich, sztywnych, grubych, wzniesionych i gładkich ogonkach. Największą ozdobą rośliny są jej wspaniałe, duże, okazałe kwiaty, pojawiające się późną wiosną, na przełomie maja i czerwca. Kwiaty wyrastają pojedynczo na szczytach długich, niekiedy rozgałęzionych łodyżek i w zależności od odmiany mogą mieć barwę białą, fioletową, różową, czerwoną, żółtą, mogą być też dwukolorowe i pstre.

Piwonia preferuje stanowiska słoneczne, ciepłe, osłonięte od wiatru. Słoneczne stanowisko sprawi, że piwonia będzie obficiej kwitła. Podłoże dla piwonii drzewiastej powinno być głęboko przekopane i zasilone kompostem. Krzew nie znosi stojącej wody, jego podłoże powinno być przepuszczalne, żyzne, zasobne w składniki pokarmowe (pH na poziomie 6,5-7,5). W przypadku cięższej gleby należy do podłoża dodać piasku. Piwonia potrzebuje dużych ilości wody, tak więc najlepiej sadzić ją w miejscu, gdzie nie będzie musiała konkurować z innymi, dużymi krzewami oraz drzewami. Nie znosi przesadzania, przesuszania i zacienienia.

Piwonia efektownie wygląda zarówno w ogrodach przydomowych, ogrodach orientalnych, jak i w parkach miejskich. Znakomicie nadaje się również na kwiat cięty do wazonu.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl